Минулого року NASA розпочала дослідження феномену НЛО, або, як іще рекомендують називати, непізнаних аномальних явищ (НАЯ). До його вивчення були залучені близько 15 спеціалістів та незалежних експертів із різних галузей науки, серед яких астронавт Скотт Келлі. 31 травня аерокосмічна адміністрація провела першу зустріч, на якій були обговорені результати незалежного дослідження.
Голова дослідницької групи й колишній член Консультативної ради NASA Девід Шпергель порівняв дослідження НЛО зі швидкими радіосплесками (FRB). Буквально 15 років тому ці потужні сплески радіохвиль із далеких галактик вважалися незрозумілими аномаліями. «Коли ми вивчаємо НЛО, ми спираємось на попередні успіхи та виявлення аномалій», — пояснив Девід Шпергель.
Головна перешкода у дослідженні НЛО
Дослідники одразу підкреслили, що найбільшою перешкодою на шляху до розуміння цих непізнаних явищ є брак даних. Наразі поточні зусилля зі збору даних щодо НЛО є несистематичними й фрагментарними, часто з використанням інструментів, які не пристосовані для збору наукових даних.
Директор Управління Пентагону з розслідування аномалій (AARO) Шон Кіркпатрік у своїй доповіді зазначив, що хоча більшість повідомлень про НЛО мають просте та раціональне пояснення, деякі з випадків спостережень все ще залишаються невирішеними насамперед через брак даних.
Тому заступник помічника адміністратора NASA з досліджень в Управлінні наукових місій Деніел Еванс зазначив, що, оскільки інтерес громадськості до НЛО рекордно високий, агенція має надати суспільству якомога об’єктивну оцінку та раціональне пояснення цим непізнаним об’єктам. Науковці самі зацікавлені у вивченні цього явища, адже розгадка НЛО дасть людству можливість розширити розуміння навколишнього світу.
Переслідування вчених
Але найнеприємніша ситуація склалася під час дослідження: багато членів дослідницької групи NASA з вивчення феномену НЛО зазнали переслідувань через свою участь у цій програмі.
«Команда безпеки NASA активно працює над розв’язанням цього питання. Ми в адміністрації добре усвідомлюємо значний інтерес громадськості до явища. Однак дуже важливо розуміти, що будь-яка форма переслідування наших учасників дискусії лише відволікає від наукового процесу, який вимагає поваги та відкритості», — сказав Еванс.
Загадка для науки
У підсумку Девід Шпергель зазначив, що дуже важливо залишатися неупередженими у межах наукового дослідження НЛО на основі наявних даних і не робити завчасних необґрунтованих висновків. «Щоб стверджувати, що ми бачили щось, що має позаземне походження, створене не людиною, необхідні надзвичайні докази. А ми цього поки не побачили. Потрібні подальші дослідження», — повідомив Шпергель.
Отже, поки феномен НЛО не має повноцінного та раціонального пояснення та залишається загадкою для науки. Маємо надію, що з часом, коли науковці отримають більше даних, вони зможуть знайти ключ до розгадки непізнаних аномальних явищ, які розбурхують уми громадськості, що породжує безліч теорій змов навколо цього таємничого феномена.
Раніше ми повідомляли про те, як було розпочате полювання на автора найчіткішої світлини НЛО в історії.
За матеріалами Space.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine