Новий супутник SpaceX Starlink V2 Mini зійшов з орбіти та згорів в атмосфері

У лютому SpaceX запустила групу з 21 супутника Starlink V2 Mini, які, як пояснювала компанія, мають в чотири рази більшу потужність, ніж їхнє попереднє покоління. Starlink V2 Mini створювались як пробна версія перед повнорозмірними супутниками V2. Але, схоже, вони починають втрачати висоту, оскільки не досягли запланованої орбіти.

Слід в атмосфері
Слід в атмосфері. Ілюстративне фото: Unsplash

Астрофізик Гарвард-Смітсонівського університету Джонатан Макдауел, який стежить за космічними запусками та орбітальними об’єктами, помітив, як один із мінісупутників, позначений як 30062, горів в атмосфері Землі.

Перші ознаки проблеми були помічені у березні неофіційним обліковим записом Starlink Insider, присвяченим підприємству SpaceX. Тоді у Twitter з’явилася публікація, що міні V2 почали сходити з орбіти замість того, щоб підніматися на висоту. Макдауелл висловив думку, що, можливо, зі Starlink V2 Mini сталася помилка, що вони не вийшли на задану орбіту. Ілон Маск, генеральний директор SpaceX, згодом відповів Макдауелу, підтвердивши, що Mini V2 справді зазнають деяких проблем.

«Деякі супутники будуть зведені з орбіти, а інші ретельно перевірені, перш ніж підніматися на орбіту вище МКС», — додав Маск.

Starlink V2 Mini на орбіті
Вид із супутника на повністю розгорнутий Starlink V2 Mini на орбіті. Фото: HEO Robotics

Мінісупутники мають стати першими провідниками другого покоління супутників SpaceX V2 для зміцнення її орбітальної мережі зв’язку. Минулого року аерокосмічна компанія отримала схвалення Федеральної комісії зв’язку на запуск перших 7500 супутників другого покоління. SpaceX, однак, наразі не має можливості запускати свої V2. Принаймні, поки не буде готовий її розрекламований Starship. Однак це може зайняти деякий час, оскільки флагманський космічний корабель SpaceX ще не здійснив свій перший орбітальний запуск, не кажучи вже про реальну місію.

Безсумнівно, Маск прагне вивести на орбіту повнорозмірні V2, оскільки клієнти скаржаться, що інтернет-з’єднання Starlink останнім часом стало повільним та нестабільним. Деякі астрономи можуть навіть зловтішатися від згоряння супутника, оскільки Starlink швидко стають їхніми ворогами через спотворення фотознімків.

Раніше ми повідомляли про те, що Starlink пропонує своїм користувачам глобальний роумінг.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine