Супутник Starlink V2 Mini позував для орбітального знімка

Австралійська компанія HEO Robotics опублікувала нечітке зображення одного із супутників нового покоління SpaceX Starlink V2 Mini на низькій навколоземній орбіті. Світлина була зроблена на відстані приблизно 139 км супутником HEO Robotics. На фотографії показано новий вигляд мініатюрних супутників у дії, які, як сподівається SpaceX, підвищать пропускну здатність широкосмугового зв’язку свого інтернет-сузір’я.

Starlink V2 Mini на орбіті
Вид із супутника на повністю розгорнутий Starlink V2 Mini на орбіті. Фото: HEO Robotics

«Це було наше перше пряме спостереження за Starlink V2 Mini. Завдяки цій світлині ми можемо ідентифікувати дві сонячні панелі, які є помітною відмінністю від інших подібних супутників Starlink», — сказав Дейн Брумм із HEO Robotics.

Дійсно, одним із помітних нововведень V2 Mini є дві сонячні панелі, по одній з кожного боку. «Старлінки» першого покоління мають лише одну сонячну панель.

HEO Robotics надає супутникові зображення об’єктів на орбіті, а також послуги супутникової інспекції для державних і комерційних операторів. Компанія зробила зображення понад сотні об’єктів після того, як вони досягли своїх орбітальних пунктів призначення, а потім використала своє програмне забезпечення для їхньої ідентифікації. Для останнього зображення HEO Robotics зняла V2 Mini лише через тиждень після того, як він був розгорнутий на низькій навколоземній орбіті.

Starlink V2 Mini

27 лютого SpaceX запустила 21 супутник Starlink нового покоління, який отримав назву V2 Mini. Супутники були розміщені на борту ракети Falcon 9, яка стартувала з космічного стартового комплексу 40 на мисі Канаверал у Флориді. Компанія представила V2 Mini світові у Twitter за день до їхнього запуску.

Starlink V2 Mini
Starlink V2 Mini в уявленні художника

«V2 Mini оснащені більш потужними антенами та високошвидкісними частотами, що дозволить Starlink забезпечити приблизно в 4 рази більшу пропускну здатність, ніж попередні ітерації», — написала SpaceX у Twitter.

V2 Mini також оснащені двигунами Холла на аргоновому паливі, яке є дешевшою альтернативою ксеноновому паливу, що зазвичай використовується у коригувальних системах на супутниках.

SpaceX сподівається, що V2 Mini тимчасово заповнить дефіцит попиту, що постійно зростає, у мережі Starlink, поки компанія не запустить повнорозмірну версію своїх супутників наступного покоління. На жаль, Falcon 9 не в змозі підняти повнорозмірні V2, тому SpaceX чекає на пуск своєї мегаракети Starship, призначеної для виведення на орбіту важчого корисного навантаження.

Раніше ми повідомляли про те, що SpaceX анонсувала пряме під’єднання смартфонів до супутників Starlink.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine