SpaceX запустила першу партію наступного покоління Starlink

28 лютого з космодрому на мисі Канаверал відбувся успішний пуск ракети Falcon 9. Носій вивів на орбіту першу партію наступного покоління супутників Starlink. Вони отримали позначення V2 Mini.

Партія супутників Starlin V2 Mini. Джерело: SpaceX

Starlink V2 Mini є проміжною сходинкою між попереднім поколінням апаратів (V 1.5) і тими Starlink, що будуть запускатися за допомогою космічного корабля Starship. Попри своє позначення, ці супутники набагато більші й важчі за попередників. Маса Starlink V2 Mini становить 810 кг, а діаметр (після розкриття сонячних батарей) ─ 30 метрів. Якщо Falcon 9 у середньому виводила по 50-55 Starlink V 1.5 за запуск, то зараз на орбіту вирушила партія з 21 апарата.

Нові Starlink оснащені новими двигунами Холла на аргоні для маневрування по орбіті. Вони мають у 2,4 раза більшу тягу та в 1,5 раза більший питомий імпульс, ніж ксенонові двигуни на V 1.5. Щодо пропускної спроможності Starlink V2 Mini, то вона вчетверо перевершує показники попереднього покоління. Супутники оснащені більш потужними антенами й здатні передавати сигнали безпосередньо на смартфони. А наступне покоління Starlink матиме ще більші габарити, ніж V2 Mini.

Варто зазначити, що після запуску V2 Mini, SpaceX також опублікувала цікаве відео. Воно демонструє спрацьовування штанги системи розгортання супутників. Ми можемо побачити відділення партії V2 Mini та другого ступеня Falcon 9 з вельми незвичайного ракурсу.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine