У SpaceX виникли проблеми із супутниками Starlink наступного покоління

У SpaceX виникли проблеми з нещодавно запущеною тестовою партією наступного покоління супутників Starlink (також відомої як Starlink V2 Mini). Можливо, компанії доведеться достроково звести деякі з них з орбіти.

Наступне покоління Starlink

Starlink V2 Mini є проміжною сходинкою між попереднім поколінням апаратів (V 1.5) і тими Starlink, що будуть виводитися на орбіту за допомогою космічного корабля Starship. Попри своє позначення, ці супутники набагато більші й важчі за попередників. Маса Starlink V2 Mini становить 810 кг, а діаметр (після розкриття сонячних батарей) — 30 метрів. Якщо Falcon 9 у середньому виводила по 50 – 55 Starlink V 1.5 за пуск, то зараз на орбіту вирушила партія з 21 апарата.

Партія супутників Starlin V2 Mini. Джерело: SpaceX

Нові Starlink оснащені новими двигунами Холла на аргоні для маневрування по орбіті. Вони мають у 2,4 раза більшу тягу та в 1,5 раза більший питомий імпульс, ніж ксенонові двигуни на V 1.5. Що стосується пропускної спроможності Starlink V2 Mini, то вона вчетверо перевершує показники попереднього покоління. Супутники оснащені більш потужними антенами та здатні передавати сигнали безпосередньо на смартфони.

Проблеми Starlink V2 Mini

Першу партію з 21 тестового супутника Starlink V2 Mini була запущена 28 лютого. Ракета Falcon 9 успішно вивела їх на проміжну 370-кілометрову орбіту. За кілька днів апарати почали набирати висоту, однак потім перервали цей процес. Щобільше, за даними супутникових споттерів, починаючи з 15 березня висота орбіти групи почала зменшуватися. Особливо виділяються два апарати, які вже знизилися до 365 км.

Starlink V2 Mini на орбите
Вид із супутника на повністю розгорнутий Starlink V2 Mini на орбіті. Фото: HEO Robotics

Незвичайні орбітальні переміщення Starlink V2 Mini призвели до припущення про неполадки апаратів. 22 березня Ілон Маск підтвердив чутки, повідомивши, що через велику кількість нових технологій у компанії виникли проблеми із супутниками. Деякі з них будуть незабаром зведені з орбіти, інші пройдуть ретельне тестування перед тим, як почнуть підійматися на свою робочу висоту, розташовану вище орбіти МКС.

Поки що SpaceX не повідомила, у чому саме полягають проблеми зі Starlink V2 Mini. Також невідомо, чи відбудеться намічений на 30 березня запуск наступної групи апаратів, чи вони будуть відкликані для тестування.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine