SpaceX збирається запустити найпотужнішу ракету найближчими днями

Згідно з повідомленням, опублікованим Федеральним управлінням цивільної авіації (FAA), SpaceX може нарешті розпочати перший орбітальний випробувальний запуск свого гігантського космічного корабля Starship і надважкого прискорювача вже 10 квітня. Але це лише очікувана дата. 11 та 12 квітня були обрані як резервні дні, повідомляє Reuters.

Starship
SpaceX Starship. Ілюстрація: SpaceX

Шанувальники та ентузіасти космічної теми чекали цього моменту роками, відтоді, як Ілон Маск представив світу свій амбітний проєкт Starship. Цього визначного польоту чекати залишилось недовго. Вже скоро ми будемо із захопленням споглядати, як найпотужніший в історії прискорювач Booster із 33 ракетними двигунами виведе на орбіту 50-метровий космічний корабель. Але у SpaceX залишились деякі перешкоди, які потрібно подолати перед стартом.

Кілька заборон

Екологічна оцінка місця запуску Starship у Бока-Чиці, штат Техас, раніше відклала запуск, вимагаючи від SpaceX внесення десятків екологічних коригувань. Але компанії також ще потрібна ліцензія на запуск. Згідно із джерелами Reuters, така ліцензія все ще може бути видана вчасно для запуску на початку наступного тижня, але перевірка екологічної відповідності може завадити старту.

«FAA не ухвалило рішення про надання ліцензії на зліт SpaceX Starship Super Heavy. Тому повідомлення від FAA про «вікно старту» не слід тлумачити як показник того, що рішення про видачу ліцензії було прийняте і буде надане за кілька днів до старту», — йдеться в заяві FAA.

Якщо все піде за планом, космічний корабель компанії Starship здійснить повний оберт навколо Землі, перш ніж приземлитися біля узбережжя Гаваїв. Під час першого польоту перший ступінь Super Heavy і другий ступінь Starship впадуть в океан. Але у майбутніх місіях SpaceX планує садити на Землю обидва транспортні засоби вертикально, так само, як це робить Falcon 9. Це дозволить космічній компанії повторно використовувати Super Heavy і Starship, дозволяючи їй скоротити витрати та збільшити частоту запусків.

Раніше ми повідомляли про те, як Ілон Маск спрогнозував перший політ ракети з ймовірністю катастрофи у 50%.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine