Starlink пропонує своїм користувачам глобальний роумінг

Starlink пропонує своїм користувачам глобальний роумінг у будь-якій точці світу. Його вартість складатиме 200 доларів на місяць, і ще 599 доларів коштуватиме комплект обладнання. Але ця пропозиція має свої обмеження.

Термінал Starlink
Глобальний роумінг здійснюватиметься завдяки стандартним терміналам Starlink. Джерело: Nilay Patel / The Verge

Глобальний роумінг від Starlink

Компанія Starlink оголосила, що розпочинає надавати послугу глобального супутникового роумінгу по всій планеті. Пропозиції про це вони почали розсилати своїм постійним клієнтам. Відповідно до них, стабільно користуватися Інтернетом тепер можна буде навіть там, де його в принципі ніколи не було.

Оголошена вартість послуги становить 200 доларів США на місяць. Плюс знадобиться також стандартне обладнання, вартість якого зараз становить 599 доларів. При цьому у пропозиції є свої нюанси.

Нюанси використання

По-перше, користуватися послугою можна тільки у стаціонарному положенні, тобто лише тоді, коли ви не їдете на машині чи потязі. Для того необхідний додатковий термінал вартістю у 2500 доларів.

По-друге, низка країн, включно з Індією та Пакистаном, просто не ліцензувала цю послугу на своїй території, тож відсутності перешкод на робочих частотах Starlink там ніхто не гарантує. Та і взагалі, як працюватимуть термінали за межами офіційно оголошеної на сайті компанії зони, досі незрозуміло.

Карта покритя Starlink
Карта покритя Starlink. Джерело: Starlink

По-третє, зараз «тарілки» у базовому варіанті фактично прив’язані до конкретної країни. Якщо ви хочете перетинати з ними кордони, вам треба замовити додатковий пакет вартістю 135 доларів на місяць. Або послугу Portability, яка коштує 25 доларів на місяць, але вона не працює, якщо ви подорожуєте на інший континент, та й до того ж потребує щоразу реєструватися за новою адресою.

Вважається, що глобальний роумінг буде кращим за ці умови, але наскільки — можна тільки здогадуватися. Тим більше, що у пропозиції міститься приписка, що за межами США за те, наскільки використання термінала відповідає місцевим законам і правилам, відповідальність несе виключно споживач.

За матеріалами www.theverge.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine