Російсько-українська війна підвищила попит на супутникові зображення високої роздільної здатності. Військові хочуть отримувати їх більше та частіше. Очікується, що до 2028 року кількість відповідних супутників зросте у 9 разів.
Нова супутникова реальність війни
Головним наслідком широкомасштабного вторгнення росії в Україну для ринку супутникових послуг стало різке підвищення попиту на супутникові зображення високої роздільної здатності. Про це йдеться у звіті консалтингової компанії Quilty Analytics, опублікованому 16 січня.
Супутникові знімки військової техніки, руйнувань та людей на вулицях зробили цю війну найкраще документованою в історії. Фактично вона перша, де обидві сторони використовують апарати на орбіті для щоденного коригування дій своїх військ.
Але незабаром до цього конфлікту можуть приєднатися ще кілька. Насамперед це стосується ситуації з Китаєм та Тайванем. Але між двома Кореями також у будь-який момент може спалахнути конфлікт. І в усіх цих випадках військові хочуть мати зображення високої роздільної здатності оперативно та у великій кількості. За це вони готові платити чималі кошти.
Як отримати зображення високої роздільної здатності
Quilty Analytics зазначають, що військові надзвичайно вимогливі до якості світлин. Зображення високої роздільної здатності, на їхню думку, означають розмір пікселя у 50 см. Зараз таких апаратів небагато. Але експерти впевнені, що найближчим часом компанії-оператори розширять свої можливості шляхом удосконалення програмного забезпечення та запуску нових супутників. Очікується, що до 2028 року кількість супутників такого класу на орбіті збільшиться у 9 разів, сягнувши сотні.
Головними гравцями у цій галузі названі чотири компанії: Airbus, Imagesat International, Maxar Technologies та SI Imaging Services. Хоча вже зараз конкуренцію їм все більше складають BlackSky, Planet та Satellogic. І це ще не враховуючи тих операторів, які тільки збираються виходити на ринок: Albedo, Earth Observant та Skeyeon.
Одним із головних прийомів, які очікують від компаній для отримання чіткіших знімків, є зниження орбіти. Зараз майже всі сателіти, які отримують зображення високої роздільної здатності, перебувають на понад 400-кілометровій висоті. Очікується, що розташування супутників нижче цього рівня дозволить отримати роздільну здатність від 10 до 35 см. Однак у такому разі доведеться щось зробити із впливом атмосфери.
За матеріалами Spacenews.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine