Нові підрахунки виявили меншу кількість галактик у Всесвіті

Чумацький Шлях — це лише крихітна частинка у Всесвіті, що складається з незліченної кількості галактик. Але скільки їх існує? Це, на перший погляд, просте запитання складніше, ніж здається.

Всесвіт
За даними нового дослідження, у видимому Всесвіті може бути від 100 до 200 млрд галактик. Фото: Unsplash

Перша проблема — ми бачимо лише невелику частину Всесвіту, навіть із найпотужнішими телескопами. Спостережуваний Всесвіт — це та частина, з якої світло встигло дійти до нас за 13,8 млрд років. Але через розширення Всесвіту спостережувана частина простягається приблизно на 46 млрд світлових років у всіх напрямках. Це лише близько 3% всього Всесвіту.

Друга проблема — незліченна кількість галактик. Ми можемо лише оцінити їхню кількість на основі спостережень у невеликих ділянках, які потім множаться на розмір неба. Але виникає питання, що вважати галактикою. Є гігантські галактики з масою, що у 10 разів перевищує масу Чумацького Шляху, і маленькі галактики, аж до карликових.

Щоб зробити оцінки, науковці визначають мінімальну масу галактики. Якщо прийняти консервативну межу в один мільйон сонячних мас, то кількість галактик у Всесвіті оцінюється в діапазоні від 1 до 2 трлн. Раніше в історії Всесвіту галактик було більше, тому ці оцінки є середніми за тривалий період.

Однак нові дослідження з використанням космічного апарата New Horizons, який перебуває за межами Сонячної системи, вказують на те, що кількість галактик може бути значно меншою, ніж ми думали. За даними цього дослідження, у видимому Всесвіті може бути від 100 до 200 млрд галактик.

Таким чином, кількість галактик у спостережуваному Всесвіті може коливатися від 100 млрд до 2 трлн. Якщо взяти до уваги, що ми бачимо лише 3% Всесвіту, то можна зробити приблизну оцінку загальної кількості галактик у ньому.

Раніше ми повідомляли про те, як найстаріша галактика Всесвіту кинула виклик космічним теоріям еволюції.

За матеріалами livescience.com

Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета
Перлина в космічному океані: місія JUICE зазнімкувала Землю з відстані в п’ять мільйонів кілометрів
Розсекречені результати радіаційного опромінення всередині капсули Orion
Космічний танок: зіткнення галактик Arp 107 очима James Webb
У ранньому Всесвіті знайшли більше чорних дір, ніж очікували
Вчені знайшли припливно-пульсуючу зорю
Загадкове червоне світіння на Землі потрапило на космічний таймлапс
Автобус для наступника Hubble: NASA підготувала «транспорт» для нового космічного телескопа