Російсько-українська війна викликала нестачу широкофюзеляжних літаків для доставлення великих супутників до місця старту. Літаки компанії «Антонов» максимально завантажені. Світова індустрія шукає заміну російським перевізникам.
Нестача літаків «Антонов»
Російсько-українська війна вплинула на світову космічну галузь багатьма різними способами. Одним із них є затримки у перевезенні великогабаритних супутників. Корпорація «Антонов» втратила флагмана свого авіапарку — «Мрію». А російські «Руслани» перебувають під санкціями.
Далеко не всі сучасні супутники мають масу, меншу за 100 кг. Багато з них важать 6—8 тонн і мають відповідні габарити. І космодроми, з яких цих велетнів можна запускати, можуть бути на іншому кінці світу. Останніми роками все більшої популярності серед операторів набувало перевезення супутників широкофюзеляжними літаками виробництва українського КБ «Антонов».
Проблема лише в тому, що експлуатують їх тільки чотири країни у світі. Дві з них нині перебувають у стані війни, й російські літаки для здійснення перевезень взагалі недоступні. Заміну їм зараз спішно шукають. Зокрема європейський супутник SES-22, який прагнуть запустити з Мису Канаверал, тепер планують перевезти зі Старого світу до Флориди не літаком, а по морю.
Як розвиватиметься ситуація
При цьому українські літаки «Антонов» цілком доступні для використання. Принаймні п’ять із них ще до початку війни перелетіли з аеродрому в Гостомелі до Європи. Зараз перевезення ними вантажів розписане на багато місяців уперед. Тож можна сподіватися, що найважливіші запуски супутників все ж вдасться здійснити вчасно. А сама корпорація зможе пережити цю кризу.
Щоправда, в Гостомелі втратили флагмана повітряного флоту державного підприємства «Антонов». Найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія» був знищений російськими військами. Зараз висловлюються наміри щодо його відбудови, але поки що конкретних рішень немає.
Водночас сертифікованих для перевезення великогабаритних вантажів літаків неукраїнського виробництва зараз у світі просто не існує. Терміново ведеться робота з сертифікації Airbus Beluga. Цей літак вже возив свого часу модулі для Міжнародної космічної станції.
За матеріалами Spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine