Нестача «антонових» може затримати запуски супутників

Російсько-українська війна викликала нестачу широкофюзеляжних літаків для доставлення великих супутників до місця старту. Літаки компанії «Антонов» максимально завантажені. Світова індустрія шукає заміну російським перевізникам.

Літаки корпорації «Антонов» забезпечують перевозки супутників.
Літаки корпорації «Антонов» забезпечують перевезення супутників. Джерело: Іtc.ua

Нестача літаків «Антонов»

Російсько-українська війна вплинула на світову космічну галузь багатьма різними способами. Одним із них є затримки у перевезенні великогабаритних супутників. Корпорація «Антонов» втратила флагмана свого авіапарку — «Мрію». А російські «Руслани» перебувають під санкціями.

Далеко не всі сучасні супутники мають масу, меншу за 100 кг. Багато з них важать 6—8 тонн і мають відповідні габарити. І космодроми, з яких цих велетнів можна запускати, можуть бути на іншому кінці світу. Останніми роками все більшої популярності серед операторів набувало перевезення супутників широкофюзеляжними літаками виробництва українського КБ «Антонов».

Проблема лише в тому, що експлуатують їх тільки чотири країни у світі. Дві з них нині перебувають у стані війни, й російські літаки для здійснення перевезень взагалі недоступні. Заміну їм зараз спішно шукають. Зокрема європейський супутник SES-22, який прагнуть запустити з Мису Канаверал, тепер планують перевезти зі Старого світу до Флориди не літаком, а по морю.

Як розвиватиметься ситуація

При цьому українські літаки «Антонов» цілком доступні для використання. Принаймні п’ять із них ще до початку війни перелетіли з аеродрому в Гостомелі до Європи. Зараз перевезення ними вантажів розписане на багато місяців уперед. Тож можна сподіватися, що найважливіші запуски супутників все ж вдасться здійснити вчасно. А сама корпорація зможе пережити цю кризу.

Щоправда, в Гостомелі втратили флагмана повітряного флоту державного підприємства «Антонов». Найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія» був знищений російськими військами. Зараз висловлюються наміри щодо його відбудови, але поки що конкретних рішень немає.

Водночас сертифікованих для перевезення великогабаритних вантажів літаків неукраїнського виробництва зараз у світі просто не існує. Терміново ведеться робота з сертифікації Airbus Beluga. Цей літак вже возив свого часу модулі для Міжнародної космічної станції.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада