Тандем Slow Mo Guys, відомий також як Гевін Фрі та Деніел Гручі, порадував фанатів ракет захопливим та розважальним відео. Вони показали випробування потужного ракетного двигуна у дивовижних деталях зі сповільненим зніманням.
Для отримання цікавих кадрів пара популярних ютуберів вирушила з Великої Британії до Техасу з однією метою — зафіксувати на відео випробування ракетного двигуна Reaver, який розроблений компанією Firefly Aerospace.
Відео розпочинається з уважної підготовки до налаштування камери для сповільненого знімання. Це завдання вимагало точності, оскільки камера повинна була бути достатньо близько до події, щоб зняти її в деталях, але не так близько, щоб пошкодити обладнання через велику температуру та ударну хвилю.
Однак найбільшою складністю було знайти ідеальне експозиційне налаштування камери. Відображення події за природного освітлення виглядало б так, ніби всі деталі зникали в розгаряченому полум’ї, що вивергалося з ракетного двигуна. Тому Гевін Фрі встановив значення експозиції камери на чотири ступені нижче, що зробило зображення значно темнішим, ніж очікувалось. Згодом він зізнався, що, можливо, варто було б зробити ще більший резерв на сповільнене фільмування.
Але незважаючи на всі труднощі та нерви, витрачені на цей проєкт, результат вражає. На кадрах можна було побачити, як працює ракетний двигун в уповільненому зніманні при 2000 кадрів/с, що у 80 разів повільніше, ніж у реальному часі. Сила цієї ракети, здатної розвивати 20 тонн тяги у вакуумі, була неймовірною, особливо коли полум’я здавалося живим і вибуховим, наче це відбувалося в реальному часі.
Slow Mo Guys зібрали 14,8 млн підписників на своєму YouTube-каналі протягом 13 років із моменту створення. Їхнє найпопулярніше відео, на якому пара лопає величезну кулю, наповнену водою, наразі має 198 млн переглядів. Контент каналу різноманітний та цікавий — від звичайних експериментів до дивакуватих ідей, а також незвичних тестів. Все це представлене у сповільненому фільмуванні, що робить відео вкрай захопливими для глядачів.
Раніше ми розповідали про фізику ракетних двигунів — просто про складне.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine