Наступна місячна місія буде запущена в День усіх закоханих

Компанії Intuituve Machines і SpaceX підтвердили дату запуску місії IM-1. Вона вирушить до Місяця 14 лютого — у День Святого Валентина.

Технічне влаштування Odysseus

Місія IM-1 фінансується NASA в межах програми CLPS. Її метою є висадка на Місяць зонда Odysseus (Nova-C). Маса апарата становить 675 кг. На його борту дванадцять вантажів. Шість є власністю NASA. Серед них лазерний відбивач, стереокамера для вивчення пилових шлейфів, які будуть підняті двигунами посадкової платформи, радіоінструменти, лідар, а також прилад для навігаційного експерименту.

Зонд Odysseus (Nova-C). Джерело: SpaceX

Решта вантажів надані різними приватними замовниками — від Авіаційного університету Ембрі-Ріддла до художника Джеффа Кунса. Найцікавішим із них є селфі-камера EagleCAM, яку буде скинута Nova-C перед посадкою і яка має зафіксувати прибуття апарата на Місяць.

Як попутний вантаж разом з Odysseus до Місяця також вирушить кубсат Doge-1, чий запуск був оплачений криптовалютою Dogecoin. Він транслюватиме на Землю рекламу, логотипи та різні зображення, які будуть виводитися на зовнішній екран апарата під час перебування на навколомісячній орбіті.

Графік польоту Odysseus

Для запуску Odysseus буде використана ракета Falcon 9. Найближчими днями фахівці SpaceX проведуть заправний тест носія, після чого зонд буде встановлено під його головний обтічник.

Балістичне вікно для польоту до Місяця буде відкрито протягом трьох днів починаючи з 14 лютого. Сам політ має тривати 9 днів. Місцем посадки місії стане 24-кілометровий кратер Малаперт А, розташований приблизно за 300 км від південного полюса супутника.

У разі успіху Intuitive Machines стане першою приватною компанією, якій вдалося доставити вантаж на Місяць. До неї це намагалися зробити ізраїльська некомерційна організація SpaceIL («Берешит»), японська фірма ispace («Хакуто-R») і американська Astrobotic (Peregrine). Але з різних причин усі вони зазнали невдачі.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна