Після Peregrine та SLIM: LRO зазнімкував місце посадки наступної місячної місії

NASA опублікувала знімки, зроблені апаратом LRO. Вони демонструють район посадки приватної місії, яка буде запущена до Місяця компанією Intuitive Machines.

Місячні невдачі 2024 року

У січні ми побачили відразу дві драми, пов’язані з місячними місіями. Спочатку компанія Astrobotic запустила до Місяця свій апарат Peregrine. Під час польоту у нього стався витік палива, що унеможливило виконання поставлених цілей. У підсумку, зонд згорів у земній атмосфері.

Astrobotic
Селфі Peregrine перед зближенням із Землею. Джерело: Astrobotic

Буквально через день після загибелі Peregrine свою першу посадку на Місяць спробувало здійснити Японське аерокосмічне агентство. На жаль, у момент торкання поверхні зонд SLIM перекинувся. Через це його сонячні панелі виявилися не освітленими Сонцем і він не зміг підзарядити бортовий акумулятор. У результаті, після вичерпання заряду, SLIM замовк.

Нова місячна місія

Попри ці невдачі, менш ніж за місяць ми зможемо побачити новий запуск до Місяця. Його організовує компанія Intuitive Machines. У межах місії IM-1 вона відправить до Місяця зонд NOVA-C. Для місії буде залучена ракета Falcon 9.

Місце запланованої висадки NOVA-C зображено на знімках, зроблених апаратом LRO. Ним має стати 24-кілометровий кратер Малаперт А, розташований у південному полярному регіоні Місяця. Неподалік від нього розташований т. зв. масив Малаперта, чия вершина розглядається як одне з можливих місць посадки експедиції Artemis III.

На борту Nova-C перебуватиме одинадцять вантажів. П’ять є власністю NASA, які оплачені контрактом, виданим у межах програми CLPS. Решта надані різними приватними замовниками — від Авіаційного університету Ембрі-Ріддла до художника Джеффа Кунса.

Місце посадки зонда NOVA-C. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Наразі запуск NOVA-C заплановано на 13 лютого. Якщо все пройде успішно, спроба посадки на Місяць відбудеться через тиждень після того, як зонд покине Землю.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна