NASA з’ясувала причину неповного розкриття сонячних батарей Lucy

Інженери NASA встановили причину неповного розкриття сонячної батареї зонда Lucy. Це сталося через втрату натягу в тросі, що використовується для розгортання фотогальванічної панелі. Про це повідомили на нараді, що відбулася 25 січня у Південно-Західному науково-дослідному інституті.

Апарат Lucy. Джерело: SwRI

Зонд Lucy оснащений сонячними батареями, що складаються з двох круглих фотогальванічних панелей діаметром 7,3 м із сумарною площею поверхні понад 80 м². Під час запуску вони перебували у складеному стані, їхнє розгортання почалося після виходу зонда в космос і здійснювалося за принципом віяла.

На жаль, під час розкриття одна з панелей не змогла «замкнутися» до кінця. Під час наступного розслідування інженери NASA визначили, що вона розгорнулася лише на 347°. Причиною збою стала втрата натягу в одному з тросів механізму розкриття панелі. Він зірвався з котушки й намотався на вал двигуна. В результаті приблизно 75 см тросу залишилися ненатягнутими.

За словами керівництва місії, енергопостачання не є проблемою Lucy. Навіть з урахуванням неповного розкриття сонячні батареї виробляють понад 90% від запланованого рівня енергії. Цього достатньо для виконання всіх поставлених завдань.

Сонячна батарея зонда Lucy в розгорнутому стані. Джерело: Lockheed Martin

Основні побоювання інженерів пов’язані з тим, що незафіксована панель може вплинути на структурну стійкість зонда під час майбутніх маневрів. Тому вони розглядають можливість повторити спробу розкриття проблемного сегмента. Проте остаточного рішення з цього питання ще не ухвалили. Ймовірно, операція відбудеться у квітні.

Нагадаємо, що метою Lucy є троянські астероїди на юпітеріанській орбіті. Так астрономи називають дві великі групи малих тіл, що постійно перебувають поблизу точок Лагранжа L₄ і L₅ системи Сонце-Юпітер. План місії передбачає, що під час своєї 12-річної подорожі автоматичний розвідник вивчить як мінімум вісім астероїдів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Стартап Vast відправить на орбіту космічну станцію Haven-1 в 2025 році
Астрономи відкрили перший троянський астероїд Сатурна
Космічний буксир: ESA профінансує місію з обслуговування геостаціонарних супутників
Європейський дослідник астероїдів зробив прощальні знімки Землі та Місяця
Дані телескопа James Webb суперечать моделям реіонізації
У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю
Приречений світ: хмара натрію видала вулканічний екзосупутник