Lucy має проблеми з сонячними батареями

Проаналізувавши телеметрію зонда Lucy, фахівці NASA дійшли висновку, що одна з його фотогальванічних панелей могла не «замкнутися» до кінця. Зараз вони аналізують ситуацію, щоб визначити подальшу стратегію дій щодо повного розкриття сонячних батарей.

Сонячна батарея зонда Lucy в розгорнутому стані. Джерело: Lockheed Martin

Lucy оснащений сонячними батареями, що складаються з двох круглих фотогальванічних панелей діаметром 7,3 м із сумарною площею поверхні понад 80 м². Під час запуску вони перебували у складеному стані, їх розгортання почалося після виходу зонда в космос і здійснювалося за принципом віяла. Компанія Lockheed Martin, яка займалася створенням батарей, надала перевагу такій формі, оскільки вона дозволяла забезпечити максимальну площу поверхні та при цьому панелі могли поміститися під головним обтічником ракети Atlas V.

В околицях Землі сонячні батареї Lucy можуть генерувати біля 18 кВт енергії, чого з надлишком вистачить для потреб місії. Однак поки зонд досягне своєї мети (точок Лагранжа L₄ і L₅ системи «Сонце-Юпітер»), їхня продуктивність зменшиться до 500 Вт. Не до кінця розкрита панель може зменшити цю цифру, що, у свою чергу, може вплинути на можливість апарата виконувати поставлені перед ним завдання. Тому лишається сподіватися, що фахівцям групи супроводу вдасться знайти спосіб розв’язання проблеми.

За матеріалами: https://spacenews.com