NASA займеться розробкою рою мікророботів для вивчення океану Європи

NASA схвалила продовження робіт проєкту SWIM (Sensing With Independent Micro-Swimmers). Його метою є розробка рою мікророботів, призначених для дослідження підповерхневих океанів крижаних супутників планет-гігантів, зокрема — Європи.

Рій мікророботів для океану Європи

Проєкт SWIM був обраний для реалізації у 2021 році в межах програми NIAC (NASA Innovative Advanced Concepts), яка фінансується NASA. Вона призначена для підтримки інноваційних ідей в галузі астрономії та космонавтики, які можуть бути втілені у життя протягом найближчих десятиліть.

Принцип роботи рою мікророботів SWIM. Джерело: et Propulsion Laboratory

Суть проєкту полягає у дослідженні підповерхневих океанів за допомогою рою, надрукованих на 3D-принтері, роботів. Їхня довжина складе 12 см, об’єм — від 60 до 75 см3. Приблизно чотири десятки таких мікророботів можуть бути завантажені в кріобот, який розробляється в межах програми SESAME. Його довжина становить 10 см, діаметр 25 см. Він має дістатися океану Європи шляхом розплавлення льоду. Мікророботи займуть не більше 15% від внутрішнього об’єму кріобота, що дозволить розмістити в ньому інші наукові інструменти.

Коли мікророботи потраплять до океану, то вони займуться аналізом його температури, солоності, рівня кислотності та тиску, а також шукатимуть біомаркери. Для забезпечення зв’язку між апаратами використовуватиметься ультразвук.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Перспективи проекту SWIM

Нещодавно NASA виділила на SWIM 600 тисяч доларів, яких вистачить на продовження роботи протягом наступних двох років. За цей термін автори проєкту мають побудувати прототип одного з роботів, а також створити модель управління їхнім роєм.

Концепції кріобота для досліджень Європи. Джерело: NASA/JPL-Caltech

У 2024 році NASA запустить до Юпітеру зонд Europa Clipper, одним з основних завдань якого стане вивчення характеристик підповерхневого океану Європи. Надалі аерокосмічна адміністрація планує відправити до супутника посадкову місію. Не виключено, що вона втілить у життя напрацювання за проєктом SWIM.

Нагадаємо, що недавно вчені знайшли в Європі поклади діоксиду сірки.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів