NASA випробувала лопаті наступника марсіанського гелікоптера Ingenuity

NASA оприлюднила відео, на якому демонструє випробування пари лопатей ротора марсіанського гелікоптера наступного покоління в Лабораторії реактивного руху (JPL). Воно відбулося 15 вересня 2023 року, за день до рекордного 59-го польоту дрона Ingenuity на Марсі.

З урахуванням досвіду його успішної експлуатації, NASA планує використовувати в майбутніх марсіанських місіях гвинтокрилі безпілотники, що матимуть більш надійну конструкцію, ніж їхній попередник, який уже здійснив 66 успішних польотів. Нова система з двома роторами була нещодавно протестована в JPL і має лопаті з вуглецевого волокна діаметром понад 1,27 м, що на 10 см довше, ніж у Ingenuity.

Лопаті роторів були піддані тестуванню у вакуумній камері JPL, що імітує марсіанські умови, включно з екстремальними температурами та сонячним випромінюванням. Протягом трьох тижнів ротори оберталися на високих швидкостях для перевірки їхньої міцності. Відео випробувань 15 вересня показує, як вони обертаються зі швидкістю 0,95 М, що майже дорівнює швидкості звуку.

Наступного дня після випробувань Ingenuity здійснив свій 59-й політ, досягнувши висоти 20 м — на той час це був рекорд. Однак 5 жовтня 2023 року цей рекорд був побитий, коли гелікоптер піднявся на висоту 24 м.

Анімація польоту NASA Ingenuity на Марсі
Анімація польоту NASA Ingenuity на Марсі

Ingenuity прибув на Марс разом із ровером Perseverance у лютому 2021 року. Початково планувалося, що він виконає всього п’ять злетів для демонстрації можливостей польотів в атмосфері Червоної планети. Однак під час тривалої місії гелікоптер витримав майже 2 години у марсіанському повітрі, розвинув рекордну швидкість і пролетів загалом 14,5 км.

Як випробувальний апарат, перший марсіанський дрон значно перевершив свій початковий термін експлуатації, демонструючи здатність NASA здійснювати польотні випробування обладнання в імітованих і реальних умовах іншої планети. Це свідчить про прогрес людства в освоєнні космосу та підкреслює рішучість аерокосмічного агентства впроваджувати інновації в майбутньому.

Раніше ми повідомляли про те, як місія Mars Sample Return стала на паузу через брак коштів.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine