Марсіанський вертоліт встановив новий рекорд висоти

16 вересня дрон-вертоліт Ingenuity 59-й раз відірвався від марсіанської поверхні. Під час польоту він встановив новий рекорд.

59-й політ значно відрізнявся від інших вильотів Ingenuity, під час яких дрон переміщався на нові майданчики та проводив повітряну розвідку для марсохода Perseverance. Нова операція мала виключно тестовий характер. Інженери хотіли випробувати межі можливості марсіанського вертольота.

Політ проходить наступним чином. Ingenuity піднявся вертикально вгору, досяг висоти в 20 метрів і завис на цій позначці. Потім дрон здійснив посадку в ту саму точку, з якої злетів. Загалом весь політ тривав 142 секунди.

Нагадаємо, що марсіанська атмосфера вкрай розріджена. Тиск біля поверхні Червоної планети в 170 разів менший, ніж на Землі (це відповідає тиску на висоті 35 кілометрів від поверхні Землі), що істотно ускладнює завдання здійснення польотів у марсіанській атмосфері. Проте творці Ingenuity довели, що принаймні невеликі апарати (його маса становить 1,8 кг) можуть цілком успішно справлятися з цим завданням. Можливо, в майбутньому їм вдасться побудувати більші й складніші дрони, які приєднаються до досліджень Марса.

Нагадаємо, що недавно час сумарного нальоту Ingenuity перевищив 100 хвилин.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine