100 хвилин нальоту на Марсі: новий рекорд Ingenuity

3 вересня дрон Ingenuity 57-й раз піднявся в марсіанське небо. Завдяки цьому апарат зумів встановити нове досягнення, довівши загальний час свого нальоту до 100 хвилин.

Основними завданнями 57-го польоту були переміщення Ingenuity на нову позицію та фільмування навколишньої місцевості з метою пошуку наукових цілей для марсохода Perseverance. Загалом Ingenuity перебуває в повітрі 129 секунд. За цей час він подолав дистанцію в 217 метрів. Максимальна висота склала 10 метрів, максимальна набрана швидкість — 3 м/c.

Новий політ дасть змогу Ingenuity подолати символічну позначку в 100 хвилин. Саме стільки часу дрон провів у марсіанському небі з моменту свого першого польоту, який відбувся 19 квітня 2021 року. Щодо загальної дистанції, яку подолав Ingenuity, то вона становить трохи більше ніж 13 км.

Нагадаємо, що Ingenuity є технологічним демонстратором. Апарат був розрахований лише на 30 днів роботи, під час яких він мав здійснити лише п’ять польотів. Але як це часто буває з технікою NASA, Ingenuity багаторазово перевиконав свій початковий план. Попри деякі технічні проблеми, загалом дрон перебуває в хорошому стані. Це дає надію на те, що в майбутньому марсіанський вертоліт ще не раз оновить рекорди та запише на свій рахунок нові красиві числа.

Ви також можете почитати про те, як Perseverance виявив на Марсі «акулячий плавник» і «крабові клешні».

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine