Ingenuity розвинув рекордну швидкість польоту на Марсі

Гелікоптер NASA Ingenuity пролетів над поверхнею Марса швидше, ніж будь-коли. Під час свого 62-го польоту над Червоною планетою безпілотний літальний апарат розвинув швидкість 10 м/с (36 км/год), побивши попередній рекорд у 8 м/с (28,8 км/год), встановлений двома польотами раніше, наприкінці минулого місяця.

Політ Ingenuity на Марсі
Політ Ingenuity на Марсі. Ілюстрація: Space.com

Це ще одне досягнення команди NASA з Лабораторії реактивного руху в Каліфорнії, що здійснює нагляд за поточною місією на Марс, в якій також бере участь марсохід Perseverance.

Ingenuity вперше піднявся в марсіанське небо у квітні 2021 року, ставши першим літаком, який здійснив керований політ на іншій планеті. Однак цей політ був звичайним триманням над поверхнею. Утім відтоді гелікоптер вагою 1,8 кг і висотою 50 см здійснив один політ на рекордну відстань у 708,9 м, довівши, без сумніву, що він може стабільно працювати в атмосфері, значно розрідженішій за земну.

Ingenuity
Ingenuity отримав це зображення за допомогою навігаційної камери, яка встановлена у фюзеляжі вертольота та спрямована прямо вниз, щоб стежити за поверхнею під час польоту. Це зображення було отримане 5 жовтня 2023 року (933 сол місії марсохода Perseverance). Авторство: NASA/JPL-Caltech

Загальна тривалість польоту Ingenuity за 62 підйоми становить 113 хвилин, що були досягнуті під час польотів на загальну відстань 14,5 км. Найбільша висота, яку він досяг під час цих польотів, становить 24 м, що дозволило йому зробити аерофотознімки, які стали в пригоді команді Perseverance у пошуках найбезпечніших і найефективніших маршрутів для наземного марсохода.

Продовження місії Perseverance

Основною метою поточної місії на Марс є пошук доказів давнього життя. За допомогою Ingenuity Perseverance використовує свій набір наукових інструментів для збору та зберігання зразків гірських порід і ґрунту, які будуть зібрані наступною місією та доставлені на Землю для детальнішого аналізу.

Він також збирає дані про умови на планеті, щоб допомогти NASA краще підготуватися до першої пілотованої місії на Марс, яка може відбутися в 2030-х роках. Успіх проєкту Ingenuity означає, що інженери космічної агенції працюватимуть над створенням досконаліших версій мініатюрного гелікоптера для майбутніх місій на Марс і, можливо, на інші планети.

Раніше ми повідомляли про те, як марсіанський вертоліт відновив польоти після аварійної посадки.

За матеріалами nasa.gov.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine