Ювілейний політ Ingenuity завершився новим рекордом

25 вересня марсіанський дрон-вертоліт Ingenuity 60-й раз піднявся в марсіанське небо. Під час польоту апарат подолав власний рекорд швидкості.

Основними завданнями ювілейного польоту були переміщення Ingenuity на нову позицію та фільмування навколишньої місцевості з метою пошуку наукових цілей для марсохода Perseverance. Загалом Ingenuity перебував у повітрі 133 секунди. За цей час він подолав дистанцію в 340 метрів, рухаючись на висоті 16 метрів.

Під час нового польоту Ingenuity знову оновив один зі своїх рекордів — цього разу швидкості. Максимальна швидкість, яку розвинув апарат, становила 8 м/с (28,8 км/год). Попереднє досягнення становило 6,5 м/с.

Нагадаємо, що Ingenuity є технологічним демонстратором. Апарат був розрахований лише на 30 днів роботи, під час яких він мав здійснити лише п’ять польотів. Але як це часто буває з технікою NASA, Ingenuity багаторазово перевиконав свій початковий план. За два роки свого перебування на Марсі, апарат подолав дистанцію, що перевищує 13 км, і провів у небі планети понад 100 хвилин.

Нагадаємо, що недавно Ingenuity також побив свій рекорд висоти польоту.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine