Рекорд за рекордом від марсіанського вертольота

Марсіанський вертоліт Ingenuity встановив новий рекорд висоти польоту на Марсі. Вже найближчим часом він може оновити ще один рекорд — цього разу горизонтальної швидкості.

Знімок марсіанської поверхні, зроблений під час рекордного 61-го польоту Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Рекордний політ Ingenuity відбувся 5 жовтня. Він став уже 61-м для апарата. Під час нього дрон піднявся вертикально вгору і досяг 24 метрів висоти, оновивши рекорд висоти польоту (його попереднє найкраще досягнення становило 20 метрів). Потім дрон здійснив посадку в ту саму точку, з якої злетів. Загалом, весь політ тривав 129 секунд.

Але на цьому спроби перевірити межі технічних можливостей марсіанського вертольота не закінчаться. Уже сьогодні фахівці Лабораторії реактивного руху NASA планують організувати йому нове випробування. Цього разу Ingenuity спробує побити рекорд горизонтальної швидкості.

План нового польоту виглядає наступним чином. Ingenuity попрямує в північно-східному напрямку. Під час польоту він рухатиметься на висоті 18 метрів і проводитиме фільмування навколишньої місцевості. Потім дрон розвернеться і повернеться на точку старту. Якщо все пройде, як задумано, Ingenuity пробуде в марсіанському небі 120 секунд і розвине максимальну швидкість 10 м/с (на цей момент його найкращий показник — 8 м/с).

Цей політ стане черговою ланкою в послідовності недавніх місій, під час яких інженери поступово збільшують швидкість і висоту польоту Ingenuity. Нагадаємо, що апарат являє собою демонстратор, який був розрахований лише на 5 польотів і 30 днів роботи на Марсі. У реальності ж він літає 2,5 року. Тому фахівці дедалі активніше використовують Ingenuity як лабораторію, що літає. Зібрані марсіанським вертольотом дані, будуть використані при конструюванні нових, досконаліших дронів, які в майбутньому стануть вивчати Червону планету.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine