Ingenuity здійснив два нові польоти та рекордно наблизився до марсохода Perseverance

Марсіанський дрон-вертоліт Ingenuity здійснив два нові польоти. Вони стали вже 53-м і 54-м для апарата. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому Лабораторією реактивного руху NASA (JPL) у соцмережах.

53-й політ Ingenuity відбувся 22 липня, його тривалість становила 136 секунд. Апарат подолав 203 метри, рухаючись у північному напрямку з максимальною швидкістю 2,5 метра на секунду. Метою польоту була розвідка місцевості для марсохода Perseverance та переміщення Ingenuity на більш зручну позицію.

54-й політ відбувся 2 серпня. Під час нього дрон піднявся в повітря на висоту в п’ять метрів і через 24 секунди повернувся на місце зльоту. Метою цього польоту було фільмування найближчих околиць, а також тестування систем дрона.

Варто зазначити, що під час останніх польотів Ingenuity зблизився на рекордну дистанцію з ровером Perseverance. 3 серпня марсохід зазнімкував дрон. У цей момент їх розділяла дистанція в 14 метрів. Це найменша відстань між двома апаратами з моменту вивантаження Ingenuity навесні 2021 року.

Дрон-вертоліт Ingenuity на знімку марсохода Perseverance. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS

Найближчим часом інженери знову планують підняти Ingenuity в марсіанське небо для проведення подальшої розвідки маршруту Perseverance. З моменту початку своєї роботи дрон, загалом, пролетів понад 12 кілометрів. Нагадаємо, що спочатку апарат був розрахований лише на п’ять польотів.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine