NASA використовує новозеландську авіакомпанію для тестування супутників

NASA використовує літаки новозеландської компанії для тестування своїх супутників, що спостерігають за кліматичними змінами. Вони використовують відбиття сигналів GPS для визначення стану води під ними.

Супутник CYGNSS, який допомогає калібрувати новозеландська авіакомпанія
Супутник CYGNSS. Джерело: podaac.jpl.nasa.gov

Супутники системи CYGNSS

NASA використовує літаки новозеландської компанії Air New Zealand для тестування своєї нової системи збору даних про навколишнє середовище. У майбутньому ця система буде використовуватися на новому поколінні супутників CYGNSS. Ця абревіатура розшифровується як Cyclone Global Navigation Satellite System і позначає групу з восьми супутників на низьких навколоземних орбітах, що пролягають переважно над тропічними широтами. Їх основною задачею є вивчення штормів і ураганів, а також того, як на них впливають зміни клімату.

CYGNSS використовують дані про те, як сигнали глобальної системи позиціонування GPS відбиваються від поверхні води, коли та спокійна чи збурена. Завдяки цьому вдається постійно моніторити швидкість її руху навіть тоді, коли супутники оптичного діапазону нічого не бачать через густу хмарність і дощ.

Авіакомпанія допомогає у дослідженнях

Після того, як 2016 року супутники CYGNSS були виведені на орбіту, вчені виявили, що їх можна також використовувати для дослідження стану водно-болотних угідь та інших вологих місць, які відіграють важливу роль у регулюванні світового клімату.

І саме тут їм у нагоді стали літаки Air New Zealand. Це перше подібне співробітництво між авіакомпанією та науковою установою в галузі дослідження кліматичних змін. Кожного разу, як літак здіймається в небо, на його борту починає працювати приймач, схожий на встановлені на супутниках CYGNSS. Але ці пристрої відрізняються від тих, що вже використовуються, кращою роздільною здатністю. Завдяки цьому вони мають змогу оцінювати стан води, захованої під лісовим покривом.

Крім того, партнерство з Air New Zealand дає NASA іншу цікаву можливість. Супутники CYGNSS достатньо часто пролітають над літаками цієї компанії. Це дає змогу порівняти показники, отримувані двом різними приладами над однією й тією самою територією, і таким чином калібрувати їх.

У майбутньому обладнання, що зараз тестується на літаках новозеландської авіакомпанії, буде встановлено на супутниках CYGNSS. Це дозволить краще моніторити екологічні зміни, пов’язані з рухом води.

За матеріалами: phys.org

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine