NASA віддасть у хороші руки проєкт вартістю 450 млн доларів

NASA витратила 450 млн доларів на розробку місяцехода VIPER, але вирішила зупинити проєкт через зростання витрат і ризики для інших місій. Агенція оголосила, що готова передати проєкт іншим компаніям або організаціям, які зможуть завершити його та використовувати для наукових місій на Місяці.

VIPER
Місяцехід VIPER. Ілюстрація: NASA

NASA звернулася до американських компаній і міжнародних партнерів і вже отримала кілька пропозицій. Агенція опублікувала запит на інформацію (RFI), щоб зацікавити потенційних партнерів. RFI не є запитом на тендер, але використовується для отримання інформації про партнерство, яке може допомогти завершити наукові місії VIPER. NASA не має наміру співпрацювати з тими, хто планує розібрати місяцехід на компоненти для використання в інших космічних місіях.

Аерокосмічна адміністрація має надію, що новий власник VIPER зможе реалізувати цю місію. NASA підкреслила, що хоче максимально використати вже створені технології, які були розроблені у межах цього проєкту, для поглиблення наукових знань про Місяць і продовжити дослідження нашого супутника на загальну користь.

VIPER
Місяцехід VIPER у чистій кімнаті космічного центру ім. Джонсона. Джерело: NASA

Закриття проєкту дозволить NASA заощадити щонайменше 84 млн доларів. Агенція хоче уникнути подальшого зростання витрат і зазначає, що будь-яке партнерство з новим власником має відбуватися з мінімальними або нульовими витратами для уряду.

Проте рішення згорнути VIPER викликало критику з боку вчених. Тисячі науковців підписали відкритий лист до Конгресу, засудивши цей крок. Бен Фернандо з Університету Джона Гопкінса, один із підписантів листа, заявив, що команда з 500 осіб витратила роки на створення місяцехода, і тепер проєкт скасовують без чіткої причини. Він також висловив сумніви щодо серйозності пропозицій з боку потенційних партнерів, які погодяться взяти на себе цей проєкт. Це може поставити під загрозу майбутнє космічних досліджень.

Раніше ми повідомляли про те, що місяцехід NASA мав відправити імена всіх охочих до супутника Землі.

За матеріалами techspot.com

10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета
Перлина в космічному океані: місія JUICE зазнімкувала Землю з відстані в п’ять мільйонів кілометрів
Розсекречені результати радіаційного опромінення всередині капсули Orion