Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування

Space Perspective зробила крок ближче до здійснення польотів на повітряних кулях до краю космосу. Компанія, відома розкішними польотами на велику висоту, успішно протестувала апарат Neptune. Запуск відбувся з морського космодрому у Флориді 15 вересня. Стратостат перебував у стратосфері чотири години, демонструючи стабільність та безпеку капсули. Місія, названа Development Flight 2, стала першим польотом, під час якого справжня капсула Neptune досягла максимальної висоти. Попередні польоти використовували легший макет.

Засновниця Space Perspective, Джейн Пойнтер, наголосила на важливості успішного польоту для майбутніх комерційних запусків. Neptune пропонує плавний підйом і спуск, а також безпечне повернення на воду, що робить космічний туризм доступнішим. Компанія прагне встановити нові стандарти в галузі космічних досліджень та безпеки польотів.

Neptune
Капсула Neptune. Фото: Space Perspective

Проте Neptune не досягає космосу. Під час тесту апарат піднявся на висоту близько 30 тисяч метрів — втричі вище висоти ешелону комерційних літаків, але втричі нижче від лінії Кармана, яку вважають межою космосу. Однак навіть на цій висоті пасажири зможуть побачити кривизну Землі.

Доступна «космічна» подорож

У Space Perspective є конкуренти. Японська компанія Iwaya Giken пропонує подібні польоти в середні шари атмосфери, хоча умови на борту доволі тісні. Вартість польотів Neptune складе 125 тисяч доларів, що нижче за ціну подорожей Iwaya Giken. Перші польоти з пасажирами очікуються у 2025 році.

Neptune
Приводнення капсули Neptune після завершення випробувальної місії. Фото: Space Perspective

Куля Neptune обіцяє розкіш: панорамні вікна, клімат-контроль, Wi-Fi та навіть коктейлі. Також на борту передбачений туалет, який один з працівників назвав «ідеальним місцем для селфі». Для тих, хто шукає бюджетніший варіант, World View пропонує подорожі на повітряній кулі за 50 тисяч доларів, однак комерційні польоти ще не розпочалися.

Попри все ще високу ціну, польоти на повітряних кулях значно дешевші за туристичні космічні подорожі на космопланах чи ракетах, що можуть коштувати мільйони доларів. Space Perspective вже продала понад 1800 квитків.

Раніше ми повідомляли про те, як Blue Origin випустив захопливу рекламу туристичних польотів.

За матеріалами spaceperspective.com

Дані телескопа James Webb суперечать моделям реіонізації
У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю
Приречений світ: хмара натрію видала вулканічний екзосупутник
Погляд з безмежності: як самотній астронавт Apollo 15 побачив Землю по-новому
Планета у подвійній системі допоможе розгадати загадку червоних карликів
Нова теорія про гравітацію без маси: знайдена альтернатива темній матерії 
Вийшла безплатна ознайомча версія українського дизельпанку про галичан у космосі Sand