Космічні аеростати Space Perspective залучили 65 млн доларів інвестицій

Компанія Space Perspective, яка розробляє систему стратосферних пасажирських аеростатів для «дешевого» космічного туризму, залучила додаткові 17 млн доларів на розвиток. Компанія оголосила про залучення фінансування від кількох нових інвесторів, включаючи Silicon Valley Bank, Trinity Capital та Генрі Кравіса, співзасновника інвестиційної компанії KKR and Co. На сьогодні Space Perspective вже залучила понад 65 млн доларів.

Spaceship Neptune
Аеростат Spaceship Neptune

Початок польотів за кілька років

Space Perspective наразі розробляє Spaceship Neptune, стратостат, який підніматиме капсулу з вісьмома пасажирами на висоту близько 30 км для імітації космічного польоту. Капсула перебуватиме в повітрі впродовж кількох годин, надаючи пасажирам можливість споглядати фантастичний вид на Землю, подібний до того, що можна побачити з космосу. Польоти виконуватимуться за ліцензією, яку компанія отримає від Управління комерційного космічного транспорту Федерального управління цивільної авіації (FAA).

Інтер'єр Spaceship Neptune
Інтер’єр Spaceship Neptune

Space Perspective залучила 40 млн доларів у жовтні 2021 року, що, за словами керівників, дозволить повністю профінансувати компанію до початку комерційної діяльності. У заяві Space Perspective сказано, що додаткове фінансування прискорить подальше зростання компанії (до 240 працівників до 2026 року). Початок комерційної діяльності намічений на кінець 2024-го.

Ціни на квитки

Компанія продає місця по 125 тис. доларів. Квитки на перший рік уже розпродані, але їхня кількість поки не розкривається.

Space Perspective конкурує з World View Enterprises, яка також розпочне свої рейси з 2024 року за ціною 50 тис. доларів за квиток. Навесні компанія оголосила, що у неї заброньовані перші 1000 місць, для кожного з яких потрібен депозит у розмірі 500 доларів.

Нагадаємо, що раніше Virgin Galactic скасувала всі пасажирські рейси до космосу у 2022 році.

За матеріалами Space News

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine