Космічний туризм подешевшає у 500 разів завдяки аеростатам

Більшість людей ніколи не зможе дозволити собі польоти у космос за поточним цінником, який пропонують Virgin Galactic та Blue Origin. Однак компанія World View Enterprises сподівається, що її дешевші стратосферні польоти дозволять відкрити двері у космічний туризм набагато більшій кількості охочих.

World View
Аеростати World View зможуть підійматися досить високо, щоб чітко побачити кривизну Землі та бездонну чорноту космосу. Джерело: World View

Наразі компанія з Аризони запускає у стратосферу некеровані аеростати (стратоліти), що здатні доставляти обладнання для отримання зображень з величезної висоти впродовж багатьох тижнів. Проте World View вирішила розширити свій бізнес до космічного туризму.

Безперечно, повітряні кулі не можуть літати у космос, але вони здатні підійматися досить високо, щоб чітко побачити кривизну Землі та бездонну чорноту космосу. Компанія сподівається, що її пропозиція з масивним аеростатом, який підіймає пасажирську капсулу на висоту майже 30 км, подарує туристам космічні відчуття.

«З висоти 30 км відкривається воістину захопливий панорамний вид на поверхню Землі. Ви побачите кривизну Землі та «тонку синю лінію» атмосфери, а горизонт простягатиметься на 2000 км у всіх напрямках», заявляє пресслужба World View Enterprises.

World View
З висоти 30 км відкриватиметься захопливий панорамний вид на поверхню Землі. Джерело: World View

Загальновизнаною межею космосу є лінія Кармана, що розташована на висоті 100 км над рівнем моря. Повітряна куля World View не зможе наблизитися до цього кордону, але це не заважає компанії впровадити свою пропозицію у сектор космічного туризму. World View навіть не намагається конкурувати з Virgin Galactic, Blue Origin та SpaceX, проте їхня пропозиція набагато привабливіша через ціну за квиток 50 000 доларів. Це набагато доступніший політ, ніж 28 мільйонів доларів, які просить Blue Origin, про що нещодавно розповів актор Том Хенкс.

World View
Анімація польоту World View

У своїй заяві World View повідомила, що надасть гнучкі варіанти фінансування своїм клієнтам. Наразі компанія приймає депозити у розмірі 500 доларів США. За 50 000 доларів можна купити дуже дорогу машину, але багато людей вважатимуть, що політ високо над Землею вартий цього цінника.

Ще однією перевагою є час. Польоти до стратосфери триватимуть від 6 до 12 годин. Це дозволить восьми пасажирам та двом членам екіпажу довго насолоджуватися незабутнім краєвидом, щоправда, без невагомості. Компанія сподівається здійснити перший комерційний політ у 2024 році.

Раніше ми розповідали про те, які космічні програми будуть реалізовані найближчим часом.

Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати
Супутник побачив цвітіння води поблизу Гренландії
Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію