Уряд Індії схвалив низку великих космічних проєктів. Серед них місії до Місяця та Венери, багаторазова ракета і перший модуль космічної станції.
Індійські місії до Венери та Місяця
Одним із найбільш амбітних проєктів, який отримав зелене світло, є місія «Чандраян-4». Її метою є доставлення на Землю зразків місячного ґрунту. Для неї будуть залучені дві ракети LVM3. Вони виведуть у космос пару космічних апаратів, які зістикуються, після чого вирушать до Місяця. Бюджет місії оцінюють у 250 млн доларів, її реалізація запланована на 2027 рік.
У планах Індійської організації космічних досліджень (ISRO) також є проєкт спільної з Японією місії з висадки апарата на південний полюс Місяця. Однак вона поки що не отримала схвалення.
Натомість фінансування отримала місія Venus Orbiter Mission, чий запуск заплановано на 2028 рік. Її метою стане вивчення атмосфери, геології та еволюції Венери. Бюджет проєкту становитиме приблизно 149 млн доларів, з яких на розробку безпосередньо самого космічного апарата буде витрачено 99 млн доларів.
Пілотована програма та багаторазова ракета
Індійський уряд також збільшив на 432 млн доларів бюджет програми пілотованих космічних польотів «Гаганьян». Тепер вона складається з восьми місій, які мають завершитися до грудня 2028 року запуском модуля першої індійської орбітальної станції BAS-1.
І нарешті, було схвалено розробку ракети-носія наступного покоління NGLV. Заявляється, що вона нестиме втричі більше корисного навантаження, ніж нинішній LVM3, за в 1,5 раза меншої вартості. Він складатиметься з багаторазових компонентів і модульних екологічних рушійних установок, забезпечуючи недорогий і ефективний засіб доступу в космос.
На проєкт NGLV виділено 994 мільйони доларів. На етапі розробки планується провести три випробувальні польоти протягом восьми років. Нова ракета має стати значним кроком на шляху до створення національної орбітальної станції та анонсованої індійським урядом мети висадити людей на Місяць до 2040 року.
За матеріалами Spacenews