Індія назвала дату першого польоту свого космічного корабля

Індія планує провести перше безпілотне орбітальне випробування космічного корабля «Гаганьян» у липні 2024 року. Про це заявив Шрідхара Соманатх, голова Індійської організації космічних досліджень (ISRO).

Тест системи аварійного порятунку корабля «Гаганьян». Джерело: ISRO

«Гаганьян» перебуває в розробці ще з нульових. Через проблеми з фінансуванням він кілька разів перебував на межі скасування. Свою роль у затримках і перенесеннях зіграла й пандемія COVID-19. Проте ISRO все ж зуміло довести проєкт до фінішної прямої. Минулого року фахівці успішно протестували систему аварійного порятунку корабля. Тепер на черзі повноцінне орбітальне випробування.

Перший політ «Гаганьяна» відбудеться в липні 2024 року. Корабель буде запущено ракетою LVM 3 з території космічного центру імені Сатіша Дхавана в Шріхарікоті. На його борту перебуватиме людиноподібний робот Вьоммітра. Другий тест відбудеться наприкінці 2024 року, третій — у 2025 році.

У разі їхнього успіху відбудеться пілотований політ. Він запланований на 2025 рік. Нещодавно Індія назвала імена чотирьох космонавтів, які готуються до цієї місії. Це льотчики Прашант Балакрішнан Наїр, Ангад Пратап, Аджіт Крішнан і Шубханшу Шукла. Один або двоє з них складуть перший екіпаж «Гаганьяна» (загалом корабель розрахований на трьох осіб).

Ще один пілот із цієї групи увійде до складу екіпажу місії Axiom-4. Вона вирушить на МКС у серпні цього року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine