Запуски космічних апаратів «Гаганьян» і «Чандраян-3» відкладені

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) оголосила про перенесення дати своєї першої пілотованої орбітальної місії. Зовсім нещодавно корабель «Гаганян» із трьома космонавтами планували запустити в серпні 2022 року, на честь 75-ї річниці незалежності Індії.

«Гаганян» на думку художника. Джерело: ISRO

Однак ISRO вирішила змінити ці плани. Рішення пов’язане з технічними труднощами, а також із наслідками пандемії COVID-19. Через це перший випробувальний запуск корабля «Гаганян» (в безпілотному режимі) довелося перенести з 2020 року на грудень 2021 року.

«Гаганян» — не єдина індійська космічна програма, що стикнулася з затримками. ISRO також повідомила, що автоматичний космічний апарат «Чандраян-3», який мав летіти до Місяця, навряд чи стартує раніше 2022 року.

Платформа «Вікрам» і місяцехід місії «Чандраян-2». Джерело: ISRO

Як уже писалося, новий індійський місячний зонд повинен зробити те, чого не вдалося його попереднику — здійснити доставку на поверхню нашого природного супутника мобільного апарату. З технологічної точки зору ця місія буде простішою, оскільки вона передбачає запуск тільки посадкової платформи та місяцеходу. Ретрансляція зібраної інформації буде здійснюватися через орбітальний модуль «Чандраян-2». Завдяки цьому ISRO сподівалася заощадити багато грошей, а також прискорити процес конструювання нового зонда. Спочатку навіть повідомлялося, що «Чандраян-3» буде готовий до запуску в кінці 2020 року, але в підсумку цей прогноз виявився занадто оптимістичним.

За матеріалами: https://spacenews.com