Запуски апаратів «Гаганьян» і «Чандраян-3» відкладені

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) повідомила про перенесення дати своєї першої пілотованої космічної місії. Ще недавно корабель «Гаганьян» із трьома космонавтами планували запустити в серпні 2022 року, присвятивши цю подію 75-й річниці здобуття Індією незалежності.

«Гаганьян» в уявленні художника. Джерело: ISRO

Однак тепер ISRO ухвалила рішення змінити ці плани. Воно зумовлене технічними складнощами, а також наслідками пандемії COVID-19. Через неї перший випробувальний запуск корабля «Гаганьян» (у безпілотному режимі) довелося перенести з 2020 на грудень 2021 року. За ним відбудеться другий тест — тепер його планують здійснити у 2022-2023 роках. Лише після цього ISRO запустить «Гаганьян» з екіпажем.

«Гаганьян» — не єдина індійська космічна програма, що зіткнулася із затримками. ISRO також повідомила про те, що автоматичний апарат «Чандраян-3» навряд чи вирушить до Місяця раніше 2022 року.

Спускальна платформа «Вікрам» і ровер «Праг’ян» місії «Чандраян-2». Джерело: ISRO

Як уже писалося, йому належить зробити те, що не вдалося його попереднику — висадити на місячну поверхню ровер. З технологічного погляду ця місія простіша, оскільки передбачає запуск тільки спускальної платформи та місяцеходу. Ретрансляція зібраної інформації має здійснюватися за допомогою орбітального модуля «Чандраян-2». Завдяки цьому ISRO сподівалася заощадити чималі кошти, а також прискорити процес складання нового зонда. Спочатку навіть повідомлялося, що «Чандраян-3» буде готовий до запуску наприкінці 2020 року. Але в підсумку цей прогноз виявився надто оптимістичним.

За матеріалами https://spacenews.com