NASA призупинила роботи над телескопом JWST

Космічні технології Новини астрономії, астрофізики та космології

Пандемія коронавірусу COVID-19 вже помітно вплинула на космічну індустрію. Були скасовані майже всі громадські заходи, багато науково-виробничих центрів практично припинили свою діяльність, призупинив роботу космодром Куру.

Сонцезахисний екран JWST у повністю розгорнутому вигляді. Джерело: NASA/Chris Gunn

Тепер список поставлених на паузу космічних проєктів поповнився ще одним. NASA оголосила про те, що команда інженерів, що займається монтажем та перевіркою компонентів космічного телескопа ім. Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope – JWST) припиняє свою діяльність на невизначений термін. На цей час обсерваторія залишиться в чистій кімнаті складального центру Northrop Grumman.

Призупинення робіт означає, що обсерваторія не буде запущена навесні 2021 року, як планувалося. Ще до пандемії був опублікований звіт Рахункової палати США (The Government Accountability Office – GAO), в якому повідомлялося, що команда інженерів, що працює над JWST, витратила практично весь резервний час. Так називають закладений у графік проєкту додатковий час, що використовується для усунення виявлених неполадок та дефектів конструкції. Через це чиновники GAO попередили, що запуск телескопа у намічені терміни є малоймовірним. Тепер про це можна говорити з усією впевненістю.

На цей час неможливо спрогнозувати, скільки саме триватиме простий, але з урахуванням епідеміологічної ситуації очевидно, що йдеться про місяці. Так що навіть за найсприятливішого розвитку подій JWST навряд чи вирушить у космос раніше другої половини 2021 р.

За матеріалами: https://www.nasa.gov