Контролери попередили про можливу затримку запуску JWST

Космічні технології

Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST), найімовірніше, не буде готовий до запуску у березні 2021 року. Відповідна заява міститься у звіті, опублікованому 28 січня Рахунковою палатою США (GAO).

James Webb в уявленні художника. Джерело: NASA

Автори документа дійшли такого висновку, вивчивши графік витрат зарезервованого часу — так називають закладений у проєкт JWST час, який використовується для усунення виявлених неполадок та дефектів у конструкції телескопа. Станом на вересень 2019 року у розпорядженні співробітників залишилося лише 60 із початкових 300 «резервних» днів. Під час недавньої конференції Американського астрономічного товариства представники NASA та Northrop Grumman підтвердили цей факт. Однак вони висловили впевненість, що намічений графік вдасться витримати, оскільки JWST вже пройшов усі ключові тести та нових затримок не має виникнути.

Однак, у GAO не згодні з цією позицією. На думку контролерів, проєкт JWST, навпаки, вступив у фазу з дуже великою ймовірністю виникнення нових затримок. Під час проведеного у жовтні аналізу експерти дійшли висновку, що ймовірність запуску JWST у березні наступного року становить лише 12%. Вони висловили побоювання, що навесні поточного року команда місії, швидше за все, оголосить про чергову зміну дати запуску.

Графік використання резервного часу під час будівництва JWST. Джерело: GAO

У цій ситуації втішає лише те, що якщо перенесення дати початку місії і відбудеться, воно буде набагато меншим за попередні та становитиме не більше кількох місяців. Відповідно до аналізу GAO, швидше за все, JWST вирушить у космос у липні 2021 року.

За матеріалами https://spacenews.com