NASA припинила польоти гелікоптера Ingenuity на Марсі

Відважний гелікоптер NASA Ingenuity тимчасово припиняє польоти марсіанським небом. Лабораторія реактивного руху (JPL), яка керує місією, заявила, що вирішила на деякий час припинити роботу гелікоптера, щоб дати його сонячним батареям перерву під час пилових бур, які зараз здіймаються навколо нього.

Сезонні пилові бурі є серйозною проблемою для марсіанських апаратів, бо значно зменшують кількість сонячного світла, що потрапляє на панелі, й це робить заряджання акумулятора майже неможливим. Ingenuity тут не виняток.

Запилені сонячні панелі гелікоптеру Ingenuity
Запилені сонячні панелі гелікоптера. Фото: NASA

«Команда вирішила дати батареям гелікоптера перерву на кілька тижнів і відновити їхній щоденний рівень заряду, поки не вщухне буря. Якщо погода дозволить, апарат знову підійметься у повітря на початку серпня», — йдеться в публікації JPL.

Рекорди Ingenuity

Відзначений нагородами гелікоптер Ingenuity увійшов в історію у квітні 2021 року, коли став першим літальним апаратом, який здійснив керований політ на іншій планеті. Відтоді дрон провів ще 28 польотів, останній з яких відбувся 11 червня 2022 року.

Маючи висоту 49 см і вагу 2 кг, Ingenuity зміг подолати рекордну відстань у повітрі над поверхнею Марса — 709 м. Цей політ став також найшвидшим — 20 км/год. Найдовший час безперервного польоту гелікоптера на сьогодні становить 169,5 секунди.

Анімація роботи роторів Ingenuity
Анімація роботи роторів Ingenuity

Спершу JPL планували використати гелікоптер лише для п’яти польотів. Але літальна машина швидко перевершила очікування, що надихнуло команду відправити її в дедалі складніші польоти, а також використати гелікоптер для допомоги марсоходу Perseverance у плануванні найефективніших маршрутів поверхнею Марса. Для цього апарат фотографував місцевість із висоти близько 10 м і передавав знімки команді марсохода, яка потім використовувала їх для планування найбезпечніших і найшвидших маршрутів.

Ingenuity показав себе настільки добре, що NASA збирається створити більш досконалі літальні машини для майбутніх місій на Марс і, можливо, на інші планети.

Нагадаємо, що Ingenuity отримає оновлення для продовження польотів.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine