Ingenuity буде потрібний патч для продовження польотів

Вертоліт Ingenuity, який перебуває на Марсі, зіткнувся з відмовою інклінометра — датчика, який вимірює кут нахилу апарата. Він використовується для передпольотної установки систем дрона перед його зльотом. Від показань інклінометра залежить як, і в якому режимі повинні запускатися гвинти Ingenuity.

Дрон-вертолет Ingenuity
Дрон-вертоліт Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS

Ingenuity створювався як технологічний демонстратор. Апарат мав здійснити п’ять невеликих польотів, а його номінальний термін служби розрахували на 30 днів. Але Ingenuity перевершив усі очікування конструкторів. За перший рік перебування на Марсі він здійснив 28 польотів, подолавши відстань майже 7 км.

На жаль, оскільки розробники Ingenuity не припускали, що дрон буде працювати так довго, ця обставина поступово починає давати про себе знати. Зокрема, через настання зими, посиленого початком сезону пилових бур, він став отримувати набагато менше енергії та її перестало вистачати для обігріву. Зараз під час марсіанських ночей температура всередині Inenuity опускається до позначки -80 ° С, що позначається на стані його електроніки. Швидше за все, саме через вплив низьких температур інклінометр апарата вийшов з ладу.

Гарна новина полягає в тому, що показники інклінометра не використовуються під час польоту. Ще до запуску Ingenuity інженери передбачили можливість його пошкодження та придумали рішення у вигляді спеціального патча. Після його встановлення вертоліт зможе використовувати дані з інших датчиків, як заміну інклінометра.

Найближчим часом інженери планують завершити завантаження патча. Після проведення тестів, які підтвердять, що оновлення працює як належить, та покращення погодних умов, Ingenuity повинен буде здійснити 29-й політ у напрямку марсохода Perseverance.

За матеріалами https://mars.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine