Погана погода обмежить польоти Ingenuity

Сезон пилових бур та наближення марсіанської зими обмежать можливості дрона Ingenuity виконувати польоти на найближчі кілька місяців. Про це заявив один з учасників проєкту.

Марсіанський вертоліт Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Останній на сьогодні політ Ingenuity відбувся 29 квітня. У процесі дрон подолав дистанцію, яка становить 152 метри. Вже 3 травня NASA втратила зв’язок з апаратом. Через кілька днів контакт вдалося встановити. Стало відомо, що Ingenuity перейшов у режим економії через брак енергії.

Ingenuity отримує енергію від сонячних батарей. Останнім часом їх вироблення істотно знизилося. Це пов’язане з сезоном пилових бур, що почався на Марсі. Через нього Китайська національна космічна адміністрація нещодавно вирішила перевести марсохід «Чжужун» у сплячий режим до грудня.

Іншою причиною нестачі енергії є наближення зими. Через це денні та нічні температури у регіоні, де знаходиться Ingenuity, суттєво знизилися. Дрону доводиться витрачати дедалі більше енергії на обігрів своїх систем. Інженери вжили низку заходів, щоб знизити її витрати — але все одно, на цей час її не вистачає, щоб Ingenuity міг продовжувати польоти.

Поки що інженери NASA не можуть передбачити, як довго Ingenuity не зможе літати, це залежить від зміни погодних умов на Марсі. Але керівництво місії сподівається, що дрон зуміє витримати ці «темні часи» та через кілька місяців повернеться до польотів.

Нагадаємо, нещодавно NASA опублікувала ефектне відео рекордного польоту Ingenuity, під час якого він пролетів понад 700 метрів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine