Вертоліт NASA Ingenuity Mars отримав престижну нагороду

Команда інженерів, що стоїть за відважними польотами Ingenuity, здобула престижну нагороду за новаторські досягнення літака на Марсі. Вертоліт увійшов в історію у квітні 2021 року, коли став першим важчим за повітря літальним апаратом, що здійснив керований політ на іншій планеті. На знак визнання успіху Національна асоціація аеронавтики вручила команді NASA нагороду Collier Trophy на церемонії у Вашингтоні, округ Колумбія.

Команда Ingenuity
Команда Ingenuity під час нагородження премією Collier Trophy

Трофей вручається за найбільші досягнення в аеронавтиці або космонавтиці щодо поліпшення характеристик, ефективності та безпеки повітряних або космічних апаратів.

«Майже кожен крок вів нас до незвіданої території. Багато хто не вірив, що ми навіть зможемо піднятися у повітря. Collier Trophy — це велика честь для нас. Я пишаюся всіма, хто так старанно працював, щоб реалізувати цю ідею», — прокоментував нагороду Тедді Цанетос, керівник групи NASA Ingenuity.

Ingenuity перевершив усі очікування

Ingenuity
Марсіанський гелікоптер NASA Ingenuity

Після свого першого польоту на Марсі понад рік тому очікувалося, що Ingenuity здійснить лише п’ять польотів у межах демонстрації технологій. Але він настільки добре показав себе під час перших місій, що команда змогла продовжити роботу. Наразі марсіанський вертоліт здійснив 28 успішних польотів. Ingenuity має висоту 49 см та вагу 2 кг. Його рекордний одиночний політ становить 709 м, під час якого він досяг рекордної швидкості 19,8 км/год.

Collier Trophy

Нагорода Collier Trophy була заснована понад 100 років тому як спосіб відзначити значні досягнення у галузі авіації. Цією нагородою були вшановані такі видатні особистості, як Орвілл Райт у 1913 році за розробку автоматичного стабілізатора, льотчик-випробувач Чарльз Єгер за подолання звукового бар’єра на літаку X-1 у 1947 році, а також астронавти NASA місячних місій Apollo.

Нагадаємо, що раніше NASA продовжила місію Ingenuity.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine