NASA повторить пропалення першого ступеня SLS

Національна аерокосмічна адміністрація США повідомила про намір провести повторне пропалення першого ступеня надважкої ракети SLS. Він відбудеться наприкінці лютого.

Пропалення першого ступеня SLS. Джерело: NASA

Перша спроба пропалення ступеня відбулася 16 січня. План випробування передбачав, що воно триватиме 485 секунд. Але в реальності бортовий комп’ютер ухвалив рішення заглушити двигуни лише через 67 секунд. Надалі з’ясувалося, що це сталося через падіння тиску в гідравлічній системі одного із силових агрегатів. Подальший огляд ступеня засвідчив, що він перебуває у відмінному стані та не потребує серйозних відновлювальних робіт.

Спочатку в NASA розглядали можливість і зовсім обійтися без повторного пропалення, обмежившись уже наявними даними, але в підсумку все ж перемогли міркування безпеки. Мінімальна тривалість другого вогневого випробування має становити 250 секунд. Цього часу буде достатньо, щоб інженери зібрали всі необхідні дані та перевірили роботу всіх систем. Однак фінальною метою все ж є 467 секунд, що відповідають орбітальному пуску.

Якщо друга спроба пропалення завершиться успіхом, ступінь буде переправлено в Космічний центр ім. Кеннеді, де його почнуть готувати до місії Artemis I, реалізація якої запланована на кінець нинішнього року. Але з урахуванням поточних затримок резонно припустити, що NASA перенесе запуск на 2022 рік.

За матеріалами https://spacenews.com/