Сегменти бічних прискорювачів SLS доставили у Флориду

Минулого тижня фахівці компанії Northrop Grumman доставили до Космічного центру ім. Кеннеді у штаті Флорида десять сегментів бічних твердопаливних прискорювачів, призначених для надважкої ракети SLS. Їх транспортування здійснювалося залізницею за допомогою спеціальних тягачів.

Бічні прискорювачі SLS створені на базі аналогічних прискорювачів, що застосовувалися в програмі Space Shuttle. Власне кажучи, один із доставлених до Флориди сегментів уже колись літав у космос. Він використовувався під час місії STS-135 — це був фінальний політ кораблів багаторазового використання, що відбувся в липні 2011 року.

Основна відмінність бічних прискорювачів SLS і системи Space Shuttle полягає в кількості сегментів. Для запусків шатлів їх збирали з чотирьох сегментів, тоді як у нового носія їхня кількість дорівнюватиме п’яти. Це дасть змогу збільшити загальний імпульс, який передається прискорювачами, на 25%. Інша відмінність полягає у відсутності багаторазовості. У шатлів бічні прискорювачі після відокремлення здійснювали спуск на парашутах в океан, їх підбирали кораблі та готували до нового запуску. У разі SLS вони повторно використовуватися не будуть.

Випробування бічного прискорювача SLS. Джерело: NASA

Наступною важливою віхою для проєкту SLS стане Green Run — 8,5-хвилинний прожиг центрального блоку першого ступеня, що імітує запуск носія. Він буде здійснений фахівцями Космічного центру ім. Джона Стенніса. Наразі перший старт SLS запланований на кінець 2021 року.

За матеріалами https://www.nasaspaceflight.com