Запуск індійської місії до Венери перенесено на 2024 рік.

Автоматичний апарат «Шукраян» вирушить до Венери в грудні 2024 року.


Концепція місії «Шукраян». Джерело: ISRO

Маса апарату становить 2500 кг, в тому числі 100 кг припадає на наукові інструменти. Для запуску буде використана ракета GSLV Mk II. Однак індійські фахівці зараз вивчають можливість використання більш потужного носія GSLV Mk III. Підлетівши до Венери, «Шукраян» вийде на проміжну високоеліптичну орбіту з висотою перицентру 500 км і апоцентром 60 тис. км.

Спочатку запуск зонда «Шукраян» був запланований на 2023 рік, але його довелося відкласти через негативний вплив на графік підготовки місії наслідків пандемії коронавірусу COVID-19. Цікаво, що при виборі наукового обладнання для автоматичного апарата ISRO повернулася до підходу, який вона використала при створенні місячного розвідника «Чандраян-1». У 2018 році організація ініціювала відкритий конкурс заявок на створення дослідницьких інструментів для місії «Шукраян». У ньому могли брати участь наукові установи з різних країн. За результатами розгляду заявок було вирішено встановити пристрої, створені в Росії, Франції, Швеції та Німеччині.

Венера в уяві художника. Джерело: ESO/NASA/JPL/Caltech

Основним науковим інструментом місії стане радар з синтетитчною апертурою. Він зможе отримувати зображення венеріанської поверхні з високою роздільною здатністю. «Шукраян» також буде нести інструменти для вивчення атмосфери другої планети та георадар. Вчені сподіваються, що апарат зможе отримати найдетальнішу карту Венери, знайти на ній осередки сучасної вулканічної активності та підтвердити наявність фосфіну в газовій оболонці планети.

За матеріалами: https://spacenews.com