NASA побоюється безмежних можливостей штучного інтелекту

Представники NASA підкреслюють, що безпека залишається пріоритетом, особливо в умовах наростальної потужності штучного інтелекту.

Можливості штучного інтелекту для дослідження космосу - безмежні
Можливості штучного інтелекту для дослідження космосу – безмежні. Але його слід використовувати дуже обережно. Фото: Unsplash

Наразі штучний інтелект (ШІ) стрімко розвивається, що видно з появи революційних інструментів на кшталт ChatGTP. Але NASA занепокоєна та з тривогою дивиться на цей винахід. У космічній агенції  вважають, що ця галузь може не лише сприяти революційним відкриттям, а й містить потенційні ризики.

«Зі штучним інтелектом пов’язані великі ризики. Якщо його використовувати неправильно, це може спричинити катастрофічні наслідки. Ця технологія справді може зробити нашу роботу ефективнішою. Але лише якщо ми підходимо до цього питання з принципами безпеки, прозорості й надійності, які завжди були нашими орієнтирами», — заявив адміністратор NASA Білл Нельсон.

Нельсон наголосив, що NASA не новачок у сфері ШІ. Агенція використовує цю технологію вже багато років. Однак стрімкий розвиток ШІ змусив NASA активізувати свої зусилля щодо розумного впровадження цієї технології. Минулого тижня аерокосмічна адміністрація оголосила про призначення Девіда Сальваніні першим керівником відділу ШІ. Він та його колеги мають на меті підвищити обізнаність персоналу NASA щодо потенційних загроз від штучного інтелекту.

Голова NASA Біл нельсон
Голова NASA Біл нельсон. Фото: NASA

Сальваніні також зосередив увагу на питаннях безпеки ШІ. Він підкреслив важливість відповідального використання технології, яка має бути підконтрольна людям. Він вважає за краще термін «допоміжний інтелект», бо це підкреслює людську відповідальність за рішення, які приймаються з допомогою ШІ. Він порівняв це з моделями синоптиків, які прогнозують можливі шляхи ураганів, використовуючи кілька сценаріїв, що відображає обмеження даних та необхідність людського судження.

«Як ми можемо бути впевнені у безпеці? Ми маємо розуміти, що за результати відповідає людина. Використання ШІ як частини нашої роботи прийнятне. Але ми маємо розуміти його можливості та обмеження», — сказав Сальваніні.

Проте безпека була не єдиною темою зустрічі; обговорювалися й перспективи використання ШІ. За словами заступниці адміністратора NASA Пем Мелрой, здатність ШІ швидко аналізувати великі обсяги даних може призвести до значних відкриттів. ШІ може виконувати рутинні завдання з аналізу даних, звільняючи час для співробітників NASA, щоб ті мали змогу зосередитися на складніших питаннях. Мелрой у цілому оптимістично налаштована щодо використання  штучного інтелекту та завершила свій виступ підтримкою технології.

«ШІ — це потужний, геніальний і цікавий інструмент. Але якщо ми не будемо використовувати його відповідально, ми можемо зіткнутися з ризиками, які загрожуватимуть нашій репутації та місії», — сказала вона.

Раніше ми повідомляли про те, як штучний інтелект допоміг точніше зрозуміти темну енергію.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine

Firefly Aerospace назвала місце пусків ракети Alpha зі східного узбережжя США
Приховані сили термосфери: вітри на межі з космосом нагадують береговий бриз  
ГУР МО використовує супутник ICEYE для ураження техніки окупантів
Знайдена найкраща форма цеглин для побудови бази на Місяці 
Falcon Heavy вирушає в небо: найкращі фото десятого запуску надважкої ракети
Вчені розгадали загадку незвичного полярного сяйва 2022 року
Вихід у відкритий космос зупинили через витік зі скафандра
У зібраних зразках Perseverance на Марсі міститься справжній скарб
Епічний схід Полуничного Місяця потрапив на фото
Родина, котра постраждала від космічного сміття, подала проти NASA позов до суду