NASA опублікувала грандіозні плани на 2023 рік: відео

Для NASA 2022 рік був одночасно надскладним та дуже визначним. Він запам’ятався початком експлуатації космічного телескопа James Webb та отриманими ним першими зображеннями, успішним запуском та завершенням програми Artemis I, а також «пострілом» по астероїду. То що буде далі? Космічна агенція опублікувала відео, яке дає змогу побачити її плани, які здійсняться у 2023 році.

Відео містить коментар адміністратора NASA Білла Нельсона: «Ми ніколи не припинимо досліджувати невідоме в небі та космосі». NASA має насичений список заходів на наступний рік. NASA оголосить про відбір астронавтів для місії Artemis II, першого польоту з екіпажем в нову епоху дослідження Місяця. Також очікуємо на прототипи скафандрів для майбутніх місій Artemis.

Цьогоріч компанія Boeing нарешті запустить астронавтів до Міжнародної космічної станції на своєму космічному кораблі Starliner, щоб наздогнати SpaceX та її успішну капсулу Crew Dragon. Також цього року буде доставлений матеріал з астероїда Бенну, зібраний у межах місії Osiris-Rex. NASA також сподівається нарешті запустити відкладену місію Psyche для відвідування багатого металом астероїда.

Artemis
У 2023 році NASA оголосить членів екіпажу пілотованої місії до Місяця Artemis II. Фото: NASA

Можливо, менш відомими, але не менш важливими є низка проєктів, що пов’язані з кліматом, включаючи запуск супутника моніторингу забруднення TEMPO та початок проєкту NASA Earth Information Center для обміну даними про погоду, воду та клімат на Землі.

NASA буде зайнята не лише космосом. Агенція працює над інноваційним надзвуковим літаком X-59 і повністю електричним літаком X-57, як способами покращити та зменшити у вартості авіаперельоти.

Наостанок, нас вразять нові зображення та відкриття від James Webb — цікаві подробиці дивуватимуть нас впродовж всього 2023 року.

Раніше ми розповідали про головні астрономічні події січня 2023 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine