NASA отримає 25,4 млрд доларів 2023 року

Американський конгрес погодив остаточний варіант бюджету NASA на 2023 рік. Загалом він становитиме 25,4 млрд доларів. Це на 5% більше, ніж минулого року, але менше, ніж запитувала сама NASA.

Космічний центр ім. Кеннеді. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Навесні 2022 року Білий дім представив проєкт бюджету NASA на наступний фіскальний рік. Він передбачав виділення на потреби відомства загалом 25,9 млрд доларів. Далі документ був поданий на розгляд Конгресу США. У той час, як підготовлений Сенатом законопроєкт повністю співпав із початковою заявкою, Палата представників урізала деякі позиції. Після серії консультації та переговорів Палата представників та Сенат, нарешті, погодили фінальний варіант бюджету. Очікується, що він буде схвалений упродовж найближчих днів.

Документ передбачає виділення трохи менш ніж 8 млрд доларів на наукові програми, що на 200 млн менше від початкового запиту NASA. На програми з вивчення нових космічних технологій буде витрачено 1,2 млрд доларів. Це на 100 млн більше, ніж у 2022 році, але на 200 млн менше, ніж хотіла NASA.

Що стосується дослідницьких проєктів (до них включені всі витрати на пілотовану космонавтику та програму Artemis), то на них буде виділено 7,48 млрд доларів — приблизно стільки, скільки й було запитано спочатку. У цю суму входять 1,486 млрд доларів, які будуть витрачені на оплату апаратів, призначених для доставлення людей на поверхню Місяця. Нагадаємо, що наразі NASA проводить конкурс, переможець якого отримає контракт на створення другого місячного лендера. Також NASA отримає 281 млн доларів на будівництво мобільної платформи, яка використовуватиметься для запусків потужнішої модифікації ракети SLS.

Що стосується решти видаткових статей (космічні операції, загальноосвітні проєкти, програми захисту навколишнього середовища тощо), то NASA отримає приблизно стільки грошей, скільки спочатку запитувала.

За матеріалами https://spacenews.сom

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine