NASA обрала виробника місячних скафандрів

NASA оголосила, що обрала Axiom Space для створення скафандра для місячних мандрівок, який використовуватиметься під час програми Artemis. Астронавти зможуть ними скористатися на супутнику Землі у 2025 році.

Місячні скафандри від Axiom Space
Axiom Space розроблятиме місячні скафандри. Джерело: www.space.com

Місячні скафандри від Axiom Space

Виробником скафандрів, які астронавти використовуватимуть на Місяці під час польотів за програмою Artemis, буде Axiom Space. Про це NASA оголосила 7 вересня. Маючи понад 50 років досвіду експлуатації скафандрів, NASA визначила технічні вимоги для наступного покоління космічного вбрання. Axiom Space відповідатиме за його проєктування, розробку, сертифікацію та виробництво, а також за допоміжне обладнання.

У червні цього року NASA обрала Axiom Space та Collins Aerospace для участі у конкурсі на розробку скафандрів для Місяця. Переможець, яким виявилася перша команда, отримає доступ до контрактів загальною вартістю 3,5 млрд доларів, які можуть бути укладені до 2034 року.

Ці гроші будуть виділятися у вигляді цільових замовлень. Перше з них, власне, і передбачає створення зразків, які астронавти випробують під час місії Artemis III. Його вартість становить 228,5 млн доларів.

Коли астронавти гулятимуть Місяцем?

Вперше нові скафандри будуть використані на Місяці під час місії Artemis III. Поки що вона запланована на 2025 чи 2026 рік. Можливі майданчики для її посадки вже обрали. Але терміни можуть сильно змінитися, адже досі в космос не полетіла навіть місія Artemis I. А раніше, ніж будуть завершені перші два польоти, точну дату третього ніхто не оприлюднить.

Проте місячні скафандри мають побувати в космосі ще до цього строку. Axiom Space та NASA треба перевірити їх на відповідність умовам за межами Землі. Коли це буде зроблено, невідомо, але у космічній адміністрації США вважають, що вже здійснили великий крок на шляху до Місяця.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі
Небезпека для астронавтів: ліки швидко зіпсуються під час подорожі до Марса
Рекордне число супутників і космічного сміття: ESA опублікувала звіт про ситуацію на навколоземній орбіті
Магнітне поле: які планети насправді придатні для життя
Обсерваторія Chandra відзначає 25 років у космосі колекцією приголомшливих світлин Всесвіту
Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с