Ракета SLS буде відремонтована на стартовому майданчику

Керівництво NASA вирішило провести ремонт несправного компонента ракети SLS на стартовому майданчику. У разі успіху це дозволить здійснити наступну спробу її пуску в кінці поточного місяця.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA/Kim Shiflett

3 вересня NASA зробила другу спробу запуску надважкого носія SLS. На жаль, процедуру довелося перервати через витік водню. Її джерело знаходиться у порожнині швидкороз’ємного з’єднання, через яке здійснюється заправлення баків ракети.

Після вивчення наявних варіантів керівництво місії прийняло рішення не повертати ракету до Будівлі вертикального складання (VAB) для ремонту. Натомість інженери спробують замінити негерметичний елемент з’єднання прямо на стартовому майданчику. Перевагою цього підходу є економія часу. По-перше, ракету не потрібно буде переміщати, а по-друге, інженери зможуть одразу ж перевірити якість ремонту.

Недоліком подібного підходу є те, що на стартовому майданчику SLS буде неминуче піддаватися впливу дощів та гроз. Тому, перед початком робіт, інженерам доведеться встановити захисний кожух навколо інтерфейсу, щоб уникнути попадання води у нутрощі ракети.

Ракета SLS
Викочування ракети SLS з Будівлі вертикального складання. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Якщо ремонт завершиться успіхом, NASA отримає можливість здійснити нову спробу пуску SLS під час наступного вікна, яке буде відкрите у період з 20 вересня до 4 жовтня. Щоправда, для цього організації також потрібний дозвіл від підрозділу Космічних сил США SLD 45 (Space Launch Delta 45). Воно відповідає за безпеку на мисі Канаверал та сертифікує використання системи аварійного припинення польоту — зарядів, які підірвуть ракету, якщо після пуску вона почне відхилятися від встановленої траєкторії.

Термін сертифікації системи аварійного припинення польоту SLS закінчується 6 вересня. Для того, щоб отримати можливість запустити ракету без її повернення до VAB, NASA знадобиться продовжити термін сертифікації. Якщо космічні сили США відмовляться йти на цей крок, носій доведеться повернути назад для перевстановлення зарядів, незалежно від успішності ремонту. У цьому випадку нова спроба пуску відбудеться під час вікна, яке буде відкрите з 17 до 31 жовтня.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine