Видовищний старт Falcon 9 відвернув увагу глядачів від провалу ракети SLS

Минулої суботи, 3 вересня, десятки тисяч людей зібралися на Космічному березі Флориди, щоб стати свідками пуску Space Launch System (SLS) — найпотужнішої ракети, яку коли-небудь створювала NASA. Шкода, що мегаракета так і не зрушила з місця — старт був перенесений на жовтень.

Старт SpaceX Falcon 9
Старт SpaceX Falcon 9. Фото: Unsplash

Перша спроба пуску в понеділок, 29 серпня, була скасована всього за 40 хвилин до того, як ракета NASA нового покоління SLS мала злетіти з Космічного центру Кеннеді. Інженери виявили проблему в одному з двигунів, що відтермінувало пуск. Друга спроба мала відбутись у суботу, 3 вересня. Але фахівці помітили небезпечний витік рідкого водню. Тепер наступний старт відбудеться не раніше наступного місяця.

Тому очевидці, які прийшли подивитись на старт ракети та залишились там до вечора неділі, зрештою не були розчарованими. Увечері 4 вересня SpaceX запустила свою «робочу конячку» Falcon 9 із Космічного центру Кеннеді в межах розгортання чергової партії супутників для свого інтернет-сервісу Starlink. Разом зі Starlink ракета «прихопила» з собою на орбіту супутники Arabsat-6A, STP-2 та COSMO-SkyMed другого покоління.

Звичайно, старт Falcon 9 був не таким вражаючим, на який сподівались глядачі у разі злету SLS, адже ракета SpaceX розвиває тягу у 5 разів меншу за мегаракету NASA: 770 тонн проти 4000. Але ті, хто бачив космічний запуск вперше, були вражені неймовірним видовищем ракети SpaceX, що здіймається у космос. Ця подія змусить деяких людей повернутися наступного місяця для спостереження за пуском SLS NASA.

Falcon 9 — це багаторазова ракета, перший ступінь якої самостійно повертається на посадкову платформу після успішного злету. Під час недільної місії ракета-носій, як і очікувалось, автоматично приземлилась на платформу, яка була заздалегідь розміщена в Атлантичному океані. Приземлення стало 140-ю успішною посадкою ракети орбітального класу SpaceX та 40-м за рахунком запуском із посадкою компанії Ілона Маска в 2022 році.

Раніше ми повідомляли про те, як SpaceX здійснила неймовірний подвиг у космічній індустрії.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine