Ентузіаст створив робочу копію ракети SpaceX Falcon 9: відео

Ракетник-саморобник Джо Барнард реалізував свою давню мрію — створення моделі, яка самостійно б сідала вертикально для багаторазового використання. Після семи років ретельних проб і помилок ентузіаст врешті зміг зібрати невелику копію знаменитої ракети SpaceX Falcon 9, яка успішно здійснила зліт та посадку.

Політ ракети Scout F
Політ ракети Scout F. Фото: Джо Барнард

Джо Барнард, засновник Barnard Propulsion Systems (BPS), уже багато років захоплюється збиранням моделей ракет. Після успіху Ілона Маска у створенні багаторазової ракети SpaceX Falcon 9 Джо загорівся ідеєю створення зменшеної моделі ракети, яка б після підняття у повітря самостійно та м’яко сідала на посадковий майданчик. Свою ракету він назвав Scout F. Барнард опублікував відео з дивовижними кадрами довгоочікуваного польоту та посадки, які проливають світло на складність цієї багаторічної праці.

«Я розпочав цей проєкт ще восени 2015 року з метою вертикально приземлити модель ракети. Не тому, що це революція чи кардинальний крок у ракетобудуванні, а тому, що це справді крутий проєкт. Навіть більше, я знав, що багато чого навчуся у процесі», — сказав Джо Барнард.

Щойно Барнард відсвяткував тріумф, він одразу намітив нові цілі на майбутнє. Його головною мрією є запуск ракети в суборбітальний простір, тобто на висоту понад 100 км, куди наразі літають космічні туристи у капсулі New Shepard. Також ентузіаст анонсував створення більшої моделі ракети та таємничий проєкт під назвою Meat Rocket.

«Я не збираюся розкривати секрет, що таке Meat Rocket. Навіть натяку не буде. Ви самі дізнаєтесь, коли настане час. Але це буде справжнє божевілля», — інтригує Барнард.

Раніше ми повідомляли про те, як SpaceX поділились дивовижним фото 33 двигунів Raptor.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine