На Юпітері помітили яскравий спалах: що трапилось

Астроном-любитель із Японії зареєстрував моторошний момент, коли якесь космічне тіло вибухнуло в результаті зіткнення з Юпітером. Величезний газовий гігант відомий своєю потужною гравітацією, що призводить до таких видовищних зіткнень.

Загалом ця подія не була особливо потужною порівняно з попередніми — астрономи не виявили довготривалих видимих наслідків для юпітеріанської атмосфери. Тим не менше, вона стала приводом для обговорення серед учених.

Планетологиня Гайді Гаммель, яка працює з космічним телескопом James Webb, поділилася своїми враженнями в соціальних мережах: «Минулої ночі відбулося ще одне зіткнення з Юпітером! Яскравий спалах — болід — падаюча зірка в атмосфері».

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 (181) 2020

До товару

Боліди, також відомі як вогняні кулі, є досить поширеним явищем не лише для Юпітера. Кожного року невелика кількість таких об’єктів потрапляє в атмосферу Землі. Однак більшість із них швидко згорають на великій висоті чи спостерігаються над океаном та іншими малозаселеними регіонами планети.

Враження художника від падіння комети на Юпітер під час входження у верхні шари атмосфери планети
Враження художника від падіння комети на Юпітер під час входження у верхні шари його атмосфери

Хоча цей конкретний болід, вірогідно, не призвів до серйозних наслідків для Юпітера, інші зіткнення в минулому залишили на ньому свої сліди. 1994 року газовий гігант був бомбардований уламками комети Шумейкерів-Леві 9 (D/1993 F2), що призвело до появи величезних темних «шрамів» у юпітеріанській атмосфері, піднявши шлейфи гарячих газів у стратосферу.

Гайді Гаммель, яка на той час керувала спостереженнями комети за допомогою космічного телескопа Hubble, розглядає це зіткнення як поворотний момент у стосунках між Землею й астероїдами.

«Зіткнення Шумейкерів-Леві 9 було свого роду ударом в живіт. Це дійсно зміцнило наше розуміння того, наскільки важливо стежити за астероїдами та кометами й розуміти, яку загрозу для Землі вони несуть у майбутньому», — згадує вчена.

Зараз фахівці вивчають способи відвернення цієї загрози. Важливим елементом захисту Землі стала місія DART, проведена NASA минулого року — її головною метою було зіткнення із астероїдом Діморф. Вона допомогла досягти значного прогресу в розвитку систем захисту від астероїдів.

Раніше ми розповідали дивовижні факти про Юпітер.

За матеріалами Mashable

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів