Юпітер зазнав космічного бомбардування

Японським астрономам вдалося зазнімкувати яскравий спалах у північній півкулі Юпітера. Він був спричинений входом у його атмосферу невідомого небесного тіла.

Подія сталася 28 серпня о 16:45 за всесвітнім часом. За попередніми оцінками, розмір об’єкта, що зіткнувся з Юпітером, становив близько 10 м. Найімовірніше, це був невеликий астероїд або комета. Не виключено, що момент удару зафіксували й інші астрономи й незабаром ми побачимо нові записи зіткнення.

Загалом, подібні події не є рідкістю для Юпітера. Будучи найбільшою та наймасивнішою планетою Сонячної системи, він регулярно «збирає врожай» космічних гостей. У середньому падіння різних об’єктів на нього реєструються раз на кілька років. Востаннє це сталося в червні 2022-го.

Найвідомішим випадком космічного бомбардування Юпітера є його зіткнення з уламками комети Шумейкерів-Леві-9 у липні 1994 року. Тоді в атмосферу газового гіганта увійшло кілька десятків фрагментів. Вони утворили гігантські вогняні кулі, температура всередині яких перевищувала 24 тис. градусів за Цельсієм.

Наслідки падіння на Юпітер уламків комети Шумейкерів-Леві-9. Джерело: Hubble Space Telescope Comet Team and NASA

Загальний обсяг енергії, що виділилася під час падіння тільки найбільшого уламка комети, оцінили в 6 тис. гігатонн у тротиловому еквіваленті, що в 600 разів більше, ніж весь накопичений ядерний арсенал людства. Відразу після удару в атмосфері Юпітера здійнялися хмари розжареного газу, а на місці уламків, що впали, залишилися величезні темні плями діаметром у тисячі кілометрів, які потім зникали протягом року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися
Вчені знайшли спосіб передбачати найтяжчі магнітні бурі