Компанія Rocket Lab повідомила про завершення кваліфікаційних випробувань другого ступеня ракети Neutron. Це важливий крок на шляху до її дебютного польоту.

Neutron являє собою ракету середнього класу, здатну виводити до 13 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту. Носій має інноваційну конструкцію, головна особливість якої полягає в тому, що під час запуску другий ступінь ракети буде «захований» всередині першого ступеня, оснащеного головним обтічником, що розкривається.
Ідея полягає в тому, що після досягнення потрібної стадії польоту, перший ступінь Neutron розкриє обтічник і випустить другий ступінь із вантажем. Після цього перший ступінь знову закриється і повернеться на Землю, тоді як другий активує двигун і виведе вантаж на потрібну орбіту.
Подібна концепція передбачає зовсім інший підхід до конструкції другого ступеня Neutron. На відміну від більшості інших ракет, він буде підвішений над паливними баками, а не підтримуватиметься знизу. Це дозволило створити дуже легку конструкцію.

Під час приймання інженери Rocket Lab провели серію комплексних тестів другого ступеня Neutron. Вони передбачали випробування за підвищеного тиску, механічні навантаження та перевірку роботи його систем і програмного забезпечення. Ступінь успішно пройшов усі тести, що стало важливим кроком на шляху до першого польоту ракети.
У Rocket Lab сподіваються здійснити перший запуск Neutron уже в другій половині 2025 року. Нещодавно ракета була обрана Космічними силами США для участі в програмі із запуску вантажів, що мають пріоритетне значення для забезпечення національної безпеки. У її межах Rocket Lab зможе претендувати на контракти на загальну суму в 5,6 млрд доларів.
Раніше ми розповідали про величезний 3D-принтер, який буде використовуватися для друку Neutron.